“Size babalık yapan ikinci bir isim var mıydı?” sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sürpriz cevap: Annem bana babalık yaptı-haberi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Babalar bugünü hasebiyle yasamsal medya hesabı üzerinden tek paylaşım bulundu. Erdoğan, paylaşımında, “Bir hayat ailesine kol kanat geren, her biçimde imkânını, vaktini, birikimini evlatlarının geleceği amaciyla seferber eden bütün babalarımızın Babalar Günü’nü kutlama ediyorum. Başta şehitlerimiz olmak üzere diğeri dünyaya irtihal etmiş bütün babaları, büyüklerimizi rahmetle yâd ediyorum” dedi.

“DEVRİMLER düş İLE BAŞLAR”

Mesajının derhal peşinden Erdoğan, Babalar Günü’ne hususi tek buluşma gerçekleştirerek videokonferans yoluyla 81 ilden 700 gençle tek araya geldi. “Ülkemizin dört tek yanındaki gençlerimizle tek arada olmaktan mutluluk dolu olmak duyuyorum” diyen Erdoğan sözlerine “Sizlerle her tek araya geldiğimizde gençliğimizin heyecanları aklımıza geliyor. size de kendiniz aileniz, ülkeniz amaciyla hatri sayilir büyüklükte hayaller kurmanızı öneri ediyorum. Çağlar açıp kapatacak devrimler düş ile başlar. Hayatın her alanında kendinizi geliştirmeniz gerekiyor” ifadeleriyle ayni ritimde devam etti.

“BANA hemide BABA hemide anne adayi OLDU”

Antalya’dan katılan 19 yaşında olan toy kızın, “Babanız Ahmet Erdoğan’ı kaybettikten ardindan size yollar gösteren 2. tek baba var mıydı?” sualine Cumhurbaşkanı Erdoğan’a beklemediginiz tek cevap geldi. Erdoğan, “Sana çok enteresan tek cevap vereceğim. Benim abim yoktu, iki adet anne adayi ayrı baba tek abim vardı ama birlikte yaşamadık. Benim anam da babam da Allah rahmet eylesin, annem oldu. O nedenle annem vefat ettikten ardindan dünyam Sanki yıkıldı. Annemin varlığı benim amaciyla babalık ve annelikti. Kendisinin varlığı benim amaciyla çok farklıydı. Annemin şefkati tek başkaydı. o nedenle hep derim: Annenizin ayaklarının altını netlikle öpün.” dedi.

“BANA CENNETİN KOKUSUNU ÇOK MU GÖRÜYORSUN?”

‘Cennet annelerin ayağının altındadır’ hadisini anımsadan Erdoğan, “Ben annemin ayağının altını öpmek istediğim vakit öptürmek istemezdi. bendeniz de o vakit ‘anne bana cennetin kokusunu çok mu görüyorsun?’ derdim. O benim hemide babam hemide annemdi.” sözlerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.