Şırnak’tan sınıra özel birlikler sevk edildi! Terör hedefleri yerle bir ediliyor-haberi

Terör örgütü PKK’ya baz alinarak ‘Pençe-Yıldırım’ ve ‘Pençe-Şimşek’ ile ‘Eren-13 Cudi-Besta’ operasyonlarının yürütüldüğü Şırnak‘ta askeri hareketlilik sürüyor.

ÖZEL BİRLİKLER derhal sevk EDİLDİ

Şırnak 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığı’ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle harekât bölgesine çalisan taşınırken, ‘ATAK’ tipi taarruz helikopterleriyle ise teröristlere ait hedefler, ateş altına alındı. Gece süresince helikopter hareketliliği yaşanırken, günün acele saatlerinde ise Şırnak’tan ‘Pençe-Yıldırım’ ve ‘Pençe-Şimşek’ operasyonlarının sürdüğü hududa da yüzlerce araçla hususi birlikler derhal sevk edildi.

MAĞARA VE SIĞINAKLAR KULLANILMAYACAK ŞEKİLDE TAHRİP EDİLDİ

Irak’ın kuzeyindeki ‘Pençe-Şimşek’ ve ‘Pençe-Yıldırım’ operasyonlarıyla komando birlikleri, Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde teröristlerin barınma alanlarını tarıyor. Teröristlerin kullandıkları mağara ve sığınaklar, tek dahada kullanılmayacak şekilde tahrip edilirken, saptanan el yapımı patlayıcılar da Mayın El Yapımı Patlayıcı Tespiti ve İmha Timleri (METİ) tarafından imha ediliyor.

SAVAŞ UÇAKLARIYLA TERÖR HEDEFLERİ İMHA EDİLDİ

Öte istikametten Diyarbakır‘dan Bir gün evvel gece kalkan harp uçaklarıyla Metina ile Avaşin-Basyan kisminda bulunan pkk terör örgütü PKK kampları ateş altına alınırken, İnsansız sema Araçları ve Silahlı İnsansız sema Araçları ile de 24 saat asalına göre operasyona destek veriliyor.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Sekvan KÜDEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.