Sırası geldiği halde aşı yaptırmayan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, hafta içi 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek-haberi

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede 65 ıslak üzerinde ve 18 ıslak altında olanlar amaciyla de tertemiz tedbirler alındı. bunun için göre kademeli normalleşme döneminde, 65 ıslak ve üzerinde vatandaşlardan iki doz koronavirüs aşısını yaptırmış olanlar ile 18 ıslak altındakiler amaciyla sokağa çıkma kısıtlaması olmayacak. Hakkı olmasına karşın aşı yaptırmayı seçenek etmeyen vatandaşlar isehafta içi Yalnızca 10.00-14.00 saatleri arasında dışarı adım atabilecek.

18 YAŞ ALTI VE AŞISINI YAPTIRAN 65 YAŞ ÜSTÜNE engelleme YOK

Genelgede şu ifadelere yer verildi:

“18 ıslak altı gençler ve çocuklarımız ile aşı hakkını kullanarak iki doz aşı olmuş var olan 65 ıslak ve üzerinde vatandaşlarımız amaciyla her biri amaciyla tatbik edilen sokağa çıkma kısıtlamasının dışında Ayrı olarak tek sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacaktır.

AŞI YAPTIRMAYAN 65 YAŞ ÜSTÜNE SAAT SINIRLAMASI GETİRİLDİ

Aşı hakkı bulunmasına karşın aşı olmayan 65 ıslak ve üzerinde vatandaşlarımız ise hafta içi günlerde Yalnızca 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup, hafta sonları tam vakit sokağa çıkma kısıtlamasına elbet olacaklardır.

TOPLU TAŞIMA KULLANAMAYACAKLAR

Sokağa çıkma kısıtlamasına elbet olup olmadığına bakılmaksızın 65 ıslak ve üzerinde vatandaşlarımız ile 18 ıslak altı gençler ve çocuklarımız kademeli normalleşme döneminde kent içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.