Serbest bırakılan amirallerden adliye çıkışı ilk açıklama: Tam bir iletişim kazası-haberi

Geçtiğimiz günlerde 104 emekli amiralin tek bildiri yayımlaması, vuruş iması bulunduğu iddiası hasebiyle siyasi isimlerden reaksiyon görmüş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçmişti. 14 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiralin gözaltına alınmasının derhal peşinden Bir gün evvel gece tertemiz tek gelişme yaşandı.

GÖZALTINA ALINAN AMİRALLER SERBEST

Savcılığın adli denetim şartıyla hür bırakılmasına karar verdiği şüpheliler Alaettin Sevim, Atilla Kezek, Atilla Kıyat, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç, Mustafa Özbey, Ramazan Cem Gürdeniz, Turgay Erdağ, Türker Ertürk, Ali Sadi Ünsal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Engin Baykal ve ender Hakan Eraydın ile alakalı da hakimlikçe vatan dışına ve kent dışına çıkış yasağı adli denetim koşulu uygulandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 104 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiralin bildirisine ait soruşturmasında, gözaltına alınma talebiyle hakimliğe derhal sevk edilen çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Tuğamiral Ergun Mengi de adli denetim şartıyla hür bırakıldı. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcılarına ifade veren şüphelilerden çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Tuğamiral Mengi, “devletin güvenliğine veyahut Anayasal düzene karşı hatali işlemek amaciyla anlaşma” suçundan gözaltına alınma talebiyle hakimliğe derhal sevk edildi. Nöbetçi barış karar hakimliğince sorgulanan Mengi, vatan dışına ve kent dışına çıkış yasağı adli denetim şartıyla hür bırakıldı.

Mengi hakkındaki kararla 14 şüphelinin tamamı adli denetim şartıyla hür bırakılmış oldu.

“TAM ANLAMIYLA BİR İLETİŞİM KAZASI”

Adli kontrolle hür bırakılan şüphelilerden çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Tümamiral Ramazan Cem Gürdeniz, adliye çıkışında medya mensuplarına yaptığı açıklamada, “Haklı tarafta, doğru tarafta olmak bunlar önemli. Bu civarindan sade tek medya açıklamasından bu aşamaya gelmek de tam manasıyla tek iletişim kazası. Ama bu kazanın nedenini bizde aramayın. yazi çünkü çok net, iyi niyetle hazırlanmış tek yazi ama bu… tekrar de haklar sistemine, hak sistemine ve zabita teşkilatına kendisinin adıma teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Montrö bildirisi soruşturmasında ile alakalı gözaltına alınma talebi bulunan Ergun Mengi, adli denetim şartıyla hür bırakıldı

Montrö bildirisi soruşturmasında ile alakalı gözaltına alınma talebi bulunan Ergun Mengi, adli denetim şartıyla hür bırakıldı

Kaynak: Anadolu ajansı / mutlu Tankulu

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir