Selçuk Bayraktar, 2010’da tanıştığı şehit Korgeneral Erbaş’ı anlattı: SİHA sistemlerinin gelişimine büyük katkı sağladı-haberi

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bu erken saat 13.55’te kalkan kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Cougar tipi helikopter ile saat 14.25’te bağlantı kesildi. alanda başlatılan arama çalışmaları neticeninde helikopterin düştüğü tespit edildi. Düşen helikopterde aralarında 8’inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş‘ın da bulunduğu 11 asker şehit oldu, iki askerin de yaralandı.

BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYINLADI

Baykar müdafaa Teknoloji öncüsü Selçuk Bayraktar, helikopter kazasında şehit düşen Osman Erbaş ve askerler amaciyla başsağlığı iletisi yayınladı. Bayraktar, “2010’da SİHA’larımızı gelişimi esnasında alanda tanıştığım Osman Erbaş Paşamız ve kahraman askerleri Bitlis’teki helikopter kazasında şehadete ulaştı. Allah Şehitlerimize rahmet eylesin, yaralılarımıza aciliyetli şifalar versin. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

“KAHRAMAN BİR KOMUTANIMIZDI”

Selçuk Bayraktar, şehit Korgeneral Osman Erbaş’la tanıştığı çagi anlattığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Şehit Osman Paşamız ile 2010’da Doğubayazıt’ta Tugay Komutanıyken tanışmıştım. Mini İHA’larımızı operasyonlarda kullanabilecek personele eğitim saglamak üzere çağrı etmişti. O dönemde doğudaki sınır karakollarını teker teker kendisiyle gezmiştik. Kalender, babacan, alçak gönüllü, herkesin ve bütün Mehmetçiğin sevdiği kahraman tek komutanımızdı.

“ROLÜ ÇOK BÜYÜKTÜ”

Yıllar içinde dostluğumuz hiç bitmedi. ulusal SİHA sistemlerimizin gelişiminde çok hatri sayilir büyüklükte desteği oldu. Ülkemizin yeryüzünde SİHA’ların kullanımında bu noktaya gelmesinde rolü çok büyüktü. En nihayet TEKNOFEST ziyaretinde surat yüze görüşüp alanı birlikte gezmiştik. Gençlerin projelerini görüp ülkemiz yerine çok mutluluk dolu olmuştu.

Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun Komutanım… Özlemini duyduğunuz şehadete kavuştunuz… Bin atlı akınlarda çocuklar benzeri şendik Komutanım… Sizi, muhabbetinizi, dostluğunuzu, kahramanlığınızı hep özleyeceğiz…”

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir