Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan’ı yalanladı: Benim bildiğim gizli hiçbir vaat yoktur-haberi

Meclis’te partisinin grup toplantısında konuşan HDP EŞ genel Başkanı Pervin Buldan‘ın “Çözüm sürecinde bizlere partimize heyetimize neler vaat edildi, nelerin yapacağına değin bizlere laf verildi yeri ve vakiti geldiğinde açıklamazsak namerdiz” şeklindeki sözleri gündeme bomba benzeri düştü.

DEMİRTAŞ, BULDAN’I yalanlama etti

Olayın aksisedaları sürerken mevzu hakkinda tek değerlendirmede Edirne F Tipi Cezaevi’nde yakalanmis bulunan, HDP’nin Daha önceki genel başkanı Selahattin Demirtaş‘tan geldi. BBC Türkçe’nin suallerini Cevaplayan Demirtaş, Buldan’ın sözleriyle alakalı “Benim bildiğim gizli, tartışmalı, spekülatif hiçbir vaat yoktur. Vaat edilen ve edilmeyen her şey kamuoyunun bilgisi dahilindedir. Asıl sorun, AKP’nin kamuoyuna açık vaatte bulunmaması ve adım atmamış olmasıdır. Çözüm zamani ne suça ne de suçlamaya mevzu olmayacak civarindan ciddi, ahlaki ve meşrudur. Sayın Eş Başkanımız da eminim ki saklı tek şantaj unsurundan laf etmiyor. AKP’nin çözüm sürecini sahiplenmeyen, kriminal vaziyete getiren tutumunu eleştiriyor ve bunu teşhir etmekten laf ediyor. Ama Sahiden kast ettiği şeyi, tabiki kendisi açıklama edecektir” ifadelerini kullandı.

YENİ PARTİ KURACAK MI?

Yeni parti kuracağı istikametindeki söylentilere da değinen Demirtaş, “Parti kurmak usul ve esasları yasalarda belirtilmiştir. İsteyen herkes, bu çerçevede arzuhalini hazırlayıp partisini kurabilir. Biz HDP’liyiz ve HDP’yi büyütmeye çaba ediyoruz. başka tartışmalar benim gündemimde değil” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.