Sedat Peker’in iddialarıyla ilgili bir açıklama da Muharrem İnce’den: Cumhuriyet savcıları neredesiniz?-haberi

Organize hatali örgütü liderliğinden geçmişte karar giymiş Sedat Peker’in YouTube kanalında yayınladığı video klipler ve alana attığı söylemler Türkiye’de hatri sayilir büyüklükte münakaşa yarattı.

Memleket Partisi genel Başkanı Muharrem İnce, genel merkezde bu erken yaptığı medya toplantısında Peker’in iddialarına da değindi. İnce, “Harekete geçen tek savcı yok. Cumhuriyet savcıları neredesiniz? Açılan tek tahkikat yok. TBMM’de kurulan tek komisyon yok” dedi.

Muharrem İnce’nin açıklamalarından satır başları şu şekilde;

“Türkiye’nin acilen tek temiz eller operasyonuna ihtiyacı var. Türkiye’nin acilen silkinmeye, ayağa kalkmaya, temizlenmeye ihtiyacı var. Yargı Meclis harekete geçmelidir.

MUHALEFETE HSK TEPKİSİ: üç ÜYEYE TAV OLUYORSUNUZ

Bu günlerde HSK’da seçenek var. 13 üye, biri bakan, biri yardımcısı. Orada Zati yanlışlık başlıyor. Anayasa’da diyor ki bakanimiz ve müsteşar ama müsteşarlık kaldırıldı. bakanimiz yardımcısı var. Nasıl olur Anayasal hatali işleniyor burada yanlış. bakanimiz yardımcısının yazacağı, müsteşarın adina geçtiği Anayasa’da yazıyor mu? Yazmıyor. Baştan dahada yanlışlık başlıyor. dört üyeyi cumhurbaşkanı, iki üyeyi bakanimiz ve bakanimiz yardımcısı seçecek etti 6. dört de cumhur ittifakı seçecek etti 10. iki İYİ Parti, tek de cumhuriyet milletçe partisi seçecek etti 13. Şimdi anlayamadığım yerler var burada. Soruyorum; yahu siz 13 üyede üç üyeyi almak amaciyla mi politika yapıyorsunuz? bunun için mı tav oldunuz? Elma şekeri siyasetidir bu. Erdoğan HSK’ya aza atadığında tarafsız oluyorsa, eleştiriyorsak, başka tek siyasi parti genel başkanı da HSK’ya aza atadığında eleştiriyor olmamız lazım. Bu sisteme toptan karşı çıkmalıyız.

YENİ ANAYASA HAZIRLIĞI

(Yeni tek Anayasa hazırlığı) Biz de tek komisyon kuruyoruz. Daha tertemiz kurulduk. bu konuyla alakali da tek komisyon oluşturuyoruz. Her şeyi yakından takip ediyoruz. Bir gün evvel tek hukukçu arkadaşımızı görevlendirdik, o koordine edecek: bu konuyla alakali sözü olandan tek komisyon kurup çalışmalarımıza ayni ritimde devam edeceğiz.

“ERKEN SEÇİM OLACAKSA BİZ HAZIRIZ. AMA DEMOKRASİNİN ÖNÜNÜ AÇMAK LAZIM”

Erken seçenek olacaksa biz hazırız. Ama demokrasinin önünü açmak lazım. O vakit bütün partileresesleniyorum. Seçimlere katılma şartlarını kolaylaştıralım. Sınırlamasın bizi. emredin hodri meydan. Bunu yaparsak doğru olur. Biz seçimden filan kaçmıyoruz ama şunu daunutmayalım. Ola ki baskın yapıldı. Giremesinbunlar diye baskın yapıldı. 100 bin imzasini koşulu var o da orada duruyor. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir