Sarhoş sığırlar, kaçak içki saklayan çiftçileri ele verdi-haberi

Gucerat eyaletinin Ganghinagar kisminda yaşayan çiftçi Dinesh Thakor, Ambaram Thakor ve Ravi Thakor’un sığırları acayip davranmaya başladı.Çiftçiler, tek baytar hekimle iletişime geçerek iki sığır ve tek buzağının hastalandığını, hiçbir şey yemediklerini ve ağızlarından köpükler çıkardıklarını söyledi. sonrası vakit ise sığırlar acayip şekilde sağda solda atlamaya başlayınca kardeşler bu sefer başka tek baytar hekimi arayarak çiftliğe gelmesini rica etti.

VETERİNER SULARDAKİ DEĞİŞİKLİĞİ ayrım ETTİ

Bunun üstüne hayvanlara bakmak amaciyla çiftliğe giden hekim, sığırların su içtiği yalaktan perişan tek koku geldiğini ve konteynerdeki suyun sarılaştığını ayrım etti. Kardeşlerse baytar hekime yalakların dahil kismina ağaç dalları düştüğünü, dalların üzerindeki çiçeklerin suyun renginin değişmesine kapı araladığını söyledi.

POLİSE havadis VERDİ

Veteriner hekim, çiftçilere sığırlara vermeleri amaciyla tek ilaç yazıp çiftlikten ayrıldı. ama hekim, koku ve renk değişiminin içki benzeri başka maddelerden de kaynaklanabileceğinden şüphelenerek polise haber verdi.

ÇİFTLİĞE BASKIN DÜZENLENDİ

Bunun üstüne polisler dört Temmuz’da çiftliğe baskın düzenledi. Ekipler Bir hayli içki şişesinin kırıldığını ve bunların hayvanların içtiği suya karıştığını tespit etti. Polisler takriben 35 bin Hindistan Rupisi (yaklaşık dört bin TL) değerinde kaçak içkinin, yalakların içinde saklı tek bölüme saklandığını alana çıkardı. Ekipler 101 şişe kaçak içkiye el koyarken, çiftlik sahipleri de gözaltına alındı.

Yayım tarihi
Dünya olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir