Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: Temiz futbol, temiz yönetim istiyoruz!-haberi

Samsunspor takimi Başkanı Yüksel Yıldırım, “Biz temiz tek futbol, temiz tek yönetim istiyoruz.” dedi. Yıldırım, teknik patron Ertuğrul Sağlam, genel menajer Mustafa Aztopal ile Nuri Asan Tesisleri’nde düzen ettiği medya toplantısında, TFF 1. Lig’de play-off’lar neticeninde Samsunspor’un Süper Lig’e çıkacağına inandığını söyledi.

Samsunspor’un oynadığı futbol ile Türkiye’de herkesin gönüllerinin şampiyonu olduğunu belirten Yüksel, “Biz, ’Bu lige çok temiz ve iyi tek takım olarak başlayacağız.’ dedik ve ’Taraflı tarafsız herkesin ya birinci veyahut 2. takımı olacağız.’ dedik ve bunu başardık. Biz ’Şampiyonluğa giderken Katiyen tek oyun içinde olmayacağız ve temiz kalacağız.’ dedik ve herkesin gördüğü benzeri tek lig geçirdik. Belki ülkemiz tarihinde evvel kez bunun benzeri tek lig oldu ve üç takım aynı puanla bitirdi.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, asansör vaziyete gelen ve kapanmak üstüne var olan tek takimi aldığını ve sağlam temeller üstüne oturtmaya çalıştığını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz yola çıkarken inandık ve geleceği derhal bu erken yapalım diye değil, adım adım gittikçe tohumları ekmeye başladık. Türkiye’de insanlarda sabır diye tek şey kalmamış, her biri muvaffakiyet istiyor. muvaffakiyet da Yalnızca galip gelip yenmek ve şampiyon olmak. Biz ise inandığımız şeyi uygulamak istedik, evvel kulübün ayakları üzerinde durmasını sağlayalım ardindan muvaffakiyet arzu eder istemez istikbal diye düşündük. Bu kent kurtuluş meşalesinin yakıldığı kent ve bu şehrin insanları Katiyen pes etmiyor. Bunu da Türkiye’ye haykırdık. Bize arzu eder sehpa başında, arzu eder sahada oyunlar oynasınlar ayrım etmez. en iyi bildiğimizi yapacağız ve oyunumuzu oynayacağız. Bunun neticeninde Süper Lig’e çıkacağımıza inanıyoruz.”

Türkiye’de temiz futbolun başlangıcını attıklarını söyleyen Yıldırım, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Bunu bu civarindan iddialı söylüyorum. Biz temiz tek futbol, temiz tek yönetim istiyoruz. Türkiye’de Ne yazık ki olmuyor. Artık kör göze parmak soktu insanlar. Daha düzelmiyoruz. bu erken bana göre Keçiörengücü’nün play-off şansı yenildi, bizim şampiyonluğumuz yenildi. Bunu kim, nasıl yaptı, her şey bariz görülüyor. Ama birileri görmek istemiyor, birileri ’Böyle gelmiş, bunun benzeri gidecek.’ diyorlar ama yanılıyorlar. Zira artık Türkiye’de ’Z’ jenerasyonu var, arkasından ’K’ jenerasyonu geliyor. Bu yurttaslar temiz ülkemiz görmek istiyor, temiz futbol görmek istiyor, artık tek şeylerin değişmesini istiyor.”

Yıldırım, hayatının yarısını vatan dışında geçirdiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Türkiye’ye gelip de bunun benzeri kirli oyunların dahil kismina girecek insan değilim. Belki beni kurtlar sofrasında yiyebilirler, belki istemeyebilirler ama bendeniz doğru yaptığıma inanıyorum. En ehemmiyetlisi Türk futbolu amaciyla doğru söylediğime inanıyorum ve doğruları söyleyeceğim. Beni susturmak istek eden de susturabilir. Ama bu saatten ardindan şunu bilsinler ki Samsunspor takimi Daha önceki Samsunspor takimi değil. Bizim gönüllerin şampiyonu olduğumuzu her biri söylüyor. her biri korkudan konuşamaz olmuş bendeniz de Don Kişot benzeri olmuşum. Üzülüyorum, bunun benzeri olmamam gerekirdi. Benim ani çok söylemimden ardindan üzerimde inanılmaz oyunlar başladı, hayatımda görmediğim iftiralar. Samsunspor’u da bu oyunun dahil kismina çekiyorlar. bendeniz çok temiz tek insanın, kirli olsaydım bugüne civarindan bunun benzeri dolaşamazdım.”

“Samsunsporluyum diyen herkesin desteğine ihtiyacımız var”

TFF 1. Lig play-off yarı final maçında deplasmanda oynayacakları Altınordu maçına da değinen Yıldırım, “Bizim tek hayalimiz var. Samsunsporluyum diyen herkesin desteğine ihtiyacımız var. Dolayısıyla nihayet mücadelenin nihayet saniyesine kadar, nihayet düdük çalana civarindan biz bu hayalimizden netlikle vazgeçmeyeceğiz. Bunu çok net tek şekilde alana koyacağız. Bu üç maçlık periyotta evvel geçmemiz koşul olan Altınordu var. Bu mücadele amaciyla de hazırlıklarımıza başladık. Zati iki kez oynamıştık. doğal lig statüsünden değişik oynanacağı amaciyla dahada iyi hazırlanmalıyız.” diye konuştu.

Yıldırım, TFF 1. Lig’in play-off final maçını kısıtlı da olsa seyircili oynamak istediklerini belirterek, “Şampiyonlar Ligi finali Ne yazık ki Türkiye’den alındı. Biz de bunun tersini dünyaya göstermek istiyoruz. Bu tek yanlış karardı. Türkiye’de final maçları kısıtlı da olsa seyircili oynanabilir. Bunu ülkemiz Futbol Federasyonu bizim üzerimizden tek fırsat olarak göstermelidir.” değerlendirmesinde bulundu.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.