Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, rakiplerini şike yapmakla suçladı-haberi

TFF 1. Lig ekibi Samsunspor Başkanı’ndan ortalığı sallayacak ‘şike’ suçlaması! Ajansspor’un haberinde; reis Yıldırım’ın, TFF 1. Lig’de şampiyonluk yolundaki rakiplerini şikeyle suçladığı aktarıldı.

“RÜŞVETİN BELGESİ OLMUYOR”

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin televizyonuna konuşan Yıldırım, “Teşvik primi konusunu bana ‘İspat et’ deseler, edemem. Rüşvetin dokümanı olmuyor. Biz duyuyoruz. Tuzlaspor maçında prim geldi. Tuzlaspor normal şartlar altında verdiği prim 7 bin TL’dir. 7 bin tek Lira olmamıştır. Bunu Taner Taşkın Hoca ile de denetim edebilirsiniz. Bizim mücadele öncesi de 25 bin Lira galibiyet veyahut beraberlik primi açıklıyorlar. Ondan sonraki oynadığımız mücadele Balıkesirspor. Onlara da bize karşı alacağı nokta ve puanlar karşılığı 30 bin Lira prim açıklanıyor. O da olmadı. Menemenspor’a da 30 bin TL. O mücadelenin derhal peşinden Menemenspor başkanı TFF’ye ova yazıyor” dedi.

İSPATLANMASI HALİNDE CEZASI HAPİS

Yıldırım’ın bu iddiası üstüne ülkemiz Futbol Federasyonu (TFF) Etik heyeti tek analiz yapacak mı, heyecan ediliyor. TFF Futbol düzen Talimatı, teşvik primine ağır cezalar öngörüyor. Talimatın 56. maddesi teşvik primini hatali olarak tanımlıyor ve ispatlanması seklinde teşvik primi veren takim veyahut kulüpleri grup düşürmeyi öngörüyor.

BAŞVURU OLURSA ETİK heyet BAKIYOR

Samsunspor takimi tarafından TFF’ye tek müracaat olması seklinde yönetim konuyu araştırması amaciyla evvel Etik Kurulu’na havale edecek. heyetten istikbal rapora göre de evvel şuurlu Futbol düzen heyeti tek karar verecek. Bu karara itiraz seklinde de Tahkim heyeti nihayet kararı verecek. 6222 sayılı kanun çerçevesindeyse tek hatali duyurusu olması seklinde veyahut reesen harekete geçilmesi seklinde savcılık tahkikat başlatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.