‘Şampiyonluklar kabul edilsin’ dedi, Galatasaray’ın cevabı çok sert oldu: Derhal istifaya davet ediyoruz-haberi

1959 senesi öncesi şampiyonluklar ile alakalı İzah yapan Galatasaray Lisesi Müdürü Vahdettin Engin amaciyla resmi web sitesinden tek İzah yayımlayan Galatasaray spor Kulübü, Engin’i istifaya çağrı etti.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan izahın tamamı şöyle:

“İSTİFAYA çağrı EDİYORUZ”

“Maalesef, vakit bizi tekrar haklı çıkardı!

Galatasaray Lisesi Müdürü VAHDETTİN Engin’in, Bir gün evvel akşam tek tv programında ‘1959 öncesi şampiyonluklar ile alakalı ifadeleri üstüne İzah yapma gereği doğmuştur.

Yönetimimiz, VAHDETTİN Engin’in Galatasaray Lisesi Müdürü olarak atanmasına karşı 7 Eylül 2019 tarihinde “… Galatasaray Lisemize rakip takım taraftarı tek kişinin müdür olarak atanması camiamızı derinden yaralamıştır. Başka renklere gönül vermiş tek kişinin, Galatasaray Spor takimi yönetim Kurulu’nun sembolik de olsa doğal üyesi olması onay edilemez. Geleneklerimize ters var olan bu atamanın camiamızın beklentilerine ahenk gösteren tek şekilde düzeltilmesini bekliyoruz.” şeklinde tek bildiri yayınlamıştı.

Dün akşamki izahları ile atanmasına karşı çıktığımız bu şahsa itirazımızın ne civarindan haklı olduğu alana çıkmıştır.

Rakip takımın sözde şampiyonluk isteginin onay edilmesi istikametinde görüş beyan eden Galatasaray Lisesi Müdürü VAHDETTİN Engin’i derhal istifaya çağrı ediyoruz.

1959 yılından (62 yıl) evvel ulusal Lig statüsünde; kuralı, kaidesi, çıkması ve düşmesi olmayan, süreklilik ve düzenlilik istek etmeyen turnuvalardaki birinciliklerin ülkemiz Lig’i şampiyonlukları benzeri değerlendirilmesi hemide hukuka ayni vakitte da tarihi gerçeklere netlikle aykırıdır!

Kamuoyuna saygıyla istek ederiz.”

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir