Saldırıya uğrayan HDP binasından ilk kareler! Deniz Poyraz’ın kahvaltı tabağı masada-haberi

Konak ilçesinde, HDP İzmir İl Başkanlığının bulunduğu binaya O.G. adli şahıs, saat 11.05 sıralarında silahla girdi. Şahsın içeriye girmesinin derhal peşinden silah sesleri geldi. olay adina çok sayıda zabita ekibi derhal gönderildi ve cadde trafiğe ve yaya geçişine kapatıldı.

1 KİŞİ ÖLDÜ, SALDIRGAN YAKALANDI

Kısa tek vakit ardindan şahsın içeride parti çalışanı Deniz Poyraz’ı öldürdüğü belirlendi. İzmir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “İlimizde bu erken saat 11.05 sularında 32 iş yerinin bulunduğu tek iş hanının 2. katındaki HDP kent binasına, sağlık çalışanı iken istifa ederek ayrılmış var olan O.G. adli kişi girerek, parti çalışanı var olan D.P. adli şahsı silah ile ateş ederek öldürmüştür. Şüpheli kişi yakalanmış olup olay bütün yönleriyle araştırılmaktadır” denildi.

SALDIRGANIN İLK İFADESİ alana ÇIKTI

Öte istikametten emniyetteki işlemleri süre gelen O.G.’nin (27), pkk terör örgütü PKK’dan nefret ettiği gerekçesiyle bu olayı gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi. O.G.’nin, “Hiç kimseyi tanımıyorum. Kimseyle de tek bağlantı kurmadım. pkk terör örgütü PKK’dan nefret ettiğim amaciyla bunun benzeri tek şey uygulamak istedim. Binaya girdim ve rastgele ateş ettim. derhal peşinden da teslim oldum” dediği öğrenildi.

BİNA İÇİNDEKİ ÇOK SAYIDA KURŞUN İZLERİ FOTOĞRAFLARA YANSIDI

Saldırının gerçekleştirildiği İzmir kent binasından gelen fotoğraflarda, kapılara ve duvarlara çok sayıda merminin eşit edildiği görülürken, Poyraz’ın hazırladığı ve içinde domates ile zeytinin olduğu kahvaltı tabağı da masada duruyor. Parti binasındaki kapı ile camların hatri sayilir büyüklükte tek bölümünün saldırgan tarafından kırıldığı ve odaların dağıtıldığı görülüyor.

HDP binasına saldıran şüphelinin kan donduran nihayet paylaşımı alana çıktı: Kin yuttuk, kan kusturacağız

HDP binasına saldıran şüphelinin kan donduran nihayet paylaşımı alana çıktı: Kin yuttuk, kan kusturacağız
HDP binasına girerek Deniz Poyraz'ı öldüren saldırgan, kadının cansız bedenini Whatsapp vaziyetinde paylaşmış

HDP binasına girerek Deniz Poyraz’ı öldüren saldırgan, kadının cansız bedenini Whatsapp vaziyetinde paylaşmış

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.