Rusya’da aşı olanlara bu çağrıyı yaptılar: Aşıdan hemen sonra cinsel ilişkiye girmeyin-haberi

Ülkeler, koronavirüs salgınını denetim altına almak amaciyla çabalarına ayni ritimde devam ederken, aşıların işe yaraması amaciyla yapılan çağrılar da sürüyor. Rusya‘ya 1000 km’den dahada yakın tek bölge bulunan Saratov’da sağlık Bakanlığı tarafından enteresan tek ikazda bulunuldu. Bakanlık, aşı var olan kişilerin derhal hemen peşinden cinsel ilişkiye girmelerinin, kişiyi yoracağını belirtti.

“STRES RİSKİNE GİRMEYE DEĞMEZ”

Saratov sağlık Bakanı Yardımcısı Denis Grayfer, seksin “çok enerji tüketen tek aktivite” olduğunu ve aşı olduktan ardindan yükselen baski riskine değmediğini söylerken, ne civarindan süre cinsel ilişkiye girilmemesi gerektiği istikametinde tek izahta bulunmadı.

SPUTNİK V DE AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Rusya’nın geliştirdiği Sputnik V aşısını geliştiren müessesenin başkanı Alexander Gintsburg da dahada evvel aşılamadan ardindan fiziki aktivitelerin kişileri çok fazla zorlamadığı sürece yasak olmadığını açıklamıştı.

ALKOL TÜKETİMİ DE TAVSİYE EDİLMİYOR

Yorucu fiziki aktivitenin yanı sıra, Rusya’daki resmi açıklamalar, aşılananların üç vakit süresince saunalar, içki tüketimi benzeri vaziyetlerden kaçınmaları gerektiği yönünde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir