Ronaldo ve Pogba'dan flaş tepki-haberi

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2020) yıldız futbolcular, medya toplantısı esnasında önlerindeki masaya konulan, turnuvanın da sponsorları arasında bulunan sıhhate zarar veren gazlı, şekerli ve içkili içeceklere reaksiyon gösteriyor.

F Grubu’nda Fransa’nın Almanya’yı Bir gün evvel 1-0 yenik ettiği mücadelenin derhal peşinden medya toplantısına katılan Fransız yıldız futbolcu Paul Pogba’nın hareketi toplantıya damga vurdu. Pogba’nın masadaki içkili içecek şişesini önünden çekerek tek kenara kaldırması, günün en çok konuşulanları arasına girdi.

Aynı grupta Portekiz’in Macaristan’ı 3-0 yendiği mücadele sonrası medya toplantısında ise Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, ’Su için.’ diyerek, masadaki gazlı içecekleri kaldırmıştı.

Sağlığına itina gösteren Ronaldo, 36 yaşında Daha üst seviyede

Profesyonel kariyerinde Bir hayli rekoru elinde bulunduran Cristiano Ronaldo, sıhhatli besin tüketimine verdiği ehemmiyetle dikkati çekerken, 36 yaşında üst düzey futbol oynamayı sürdürüyor.

Ronaldo, 5 Avrupa Şampiyonası’nda alana çıkan evvel futbolcu oldu. 36 yaşında olan yıldız oyuncu, 2004, 2008, 2012 ve 2016’daki turnuvalarda da ülkesini temsil etmişti.

Son oynadıkları Macaristan maçında iki gol atan Ronaldo, şampiyona tarihinin en skoreri rekorunu kırdı. Avrupa Şampiyonası finallerindeki gol sayısını 11’e çıkaran Ronaldo, Michel Platini ile paylaştığı rekoru tek başına ele geçirdi.

Bilimsel araştırmalara göre şekerli ve gazlı içecekler; obezite, diş çürümesi, diyabet, kanser, kalp krizi benzeri Bir hayli hastalığa neden olabiliyor.

Alkollü içecekler ise kalp-damar hastalıkları, beyin ve karaciğerde hasar benzeri Bir hayli hastalığa yollar açabiliyor. hayat sağlık Örgütüne (DSÖ) göre alkol, bedendeki yaklasik olarak her organa zarar verebiliyor ve hayat çapında her sene üç milyon vefat içkinin zarar veren kullanımından kaynaklanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.