Rizespor'dan öğrencilere 1500 adet eşofman-haberi

Rizespor , gençlere Rizespor ve spor sevgisi aşılamak amaciyla dahada evvel dağıttığı 53 bin formadan sonra, şimdi de 53 bin eşofman takımı dağıtmaya başladı. Boğaz Ortaokulu ve Çay İlkokulunda düzen eden törende, öğrencilere 1500 adet yeşil mavili eşofman takımı dağıtıldı. merasime Vali Kemal Çeber, Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl güvenlik Müdürü Nurettin Gökduman, Rizespor takim Başkanı Tahir Kıran, Rizespor teknik patronu Hamza Hamzaoğlu ve yetkililer katıldı. Programda sınıflar gezilerek öğrencilerle hasbihal edildi, yeşil mavili eşofmanlar öğrencilere dağıtıldı.

‘EŞOFMAN DAĞITMAYA ayni ritimde devam EDECEĞİZ’

Çaykur Rizespor takim Başkanı Tahir Kıran, Rizespor sevdasını çocukluktan aşılamayı hedeflediklerini belirterek, “Bu sevdanın tohumlarını da buradan atmaya başladık. bu erken 1500 eşofman dağıttık ve dağıtmaya ayni ritimde devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

RİZE TOKEN ÖN SATIŞLARI BAŞLADI

Rize Token uygulamasının kulübe Parasal yarar sağlayan tek yapılandırma olduğunu söyleyen Kıran, “İyi olacak diye düşünüyoruz, bu erken ön satışlarına başladık. diger her biri benzeri bende alacağım. Rizesporluların ve Rizelilerin de desteğini bekliyoruz. Rizespor mücadele kazandıkça kazanç yukarıya çıkacak” dedi.

‘KULÜPLER ÇOK güç DURUMDA’

Döviz kurlarıyla spor kulüplerinin batmama ihtimalinin olmadığını belirten Kıran, “Futbolculara avro ödüyorsun, gelirlerin TL. Kulüpler bunun nasıl altından kalkacak. Rizespor da dahil kulüpler çok güç durumda. Dış mihraklar bizi huzurlu bırakmadığı amaciyla bu sıkıntıları yaşıyoruz. millet olarak bunun altından çıkacağız” diye konuştu.

‘RİZELİLER RİZESPOR’U ÇOK SEVER’

Rize Valisi Kemal Çeber de kent takımlarının, şehirle birleşmesinin çok mühim olduğunu belirterek, “Rizespor’da bu şehrin çok mühim tek değeri, Rizeliler Rizespor’u çok sever. Çocuklarımıza da Rizespor ve spor sevgisini aşılamak amaciyla eşofman armağan ediyoruz. Şehrimizin her tarafında her biçimde sporun yapılabileceği tesisler oluşturmaya ayni ritimde devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘FUTBOL ŞUURUNU OLUŞTURUYORUZ’

Rize Belediye Başkanı Rahmi yazi ise genel manada sporun çocuklara sevdirilmesi gerektiğini söyleyerek, “Gençlerimize ne civarindan çok Rizespor’u adapte edebilirsek, futbol şuurunu oluştururuz. Futbolu gençlere aşılamak yerine bu etkinlikler önemli” dedi.

Arzu ERBAŞ-Rukiye MEYVECİ/RİZE, (DHA)

  • Süper Lig

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.