Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Gençlerbirliği’nin de başına geçiyor-haberi

Gençlerbirliği’nin grup düşmesi seklinde Hasan Kartal fiilen de kulübün başkanlığını üstlenebilecek. ülkemiz Futbol Federasyonu (TFF) talimatlarına göre, tek kişi aynı ligde olmaması koşuluyla, değişik kulüplere başkanlık yapabiliyor. Hasan Kartal, vaziyeti hazırda Rizespor‘un yanı sıra, TFF 2. Lig ekiplerinden Etimesgut Belediyespor’un da yönetim heyeti başkanlığı görevini yürütüyor.

DEFTERLERİ İNCELİYOR

Ajansspor’un haberine göre; alinan bilgilere göre Hasan Kartal, başşehir kulübünün defterleri üzerinde incelemeler yapmaya başladı. mevzubahis atilim yasama geçerse, Kartal’ın uzunca vadede Çaykur Rizespor’u bırakıp, Gençlerbirliği Kulübü’nün başına geçeceği öne sürülüyor.

TARAFTAR İSTEMİYOR

Diğer istikametten Gençlerbirilği taraftar grubu Ultras Kardeşler de yaptıkları açıklamada, “Gençlerbirliği kimseninbabasınınçiftliği veyaşirketideğildir. var Başkanın kulübümüzübirilerineverme veyahut devretmeyetkisiyoktur. Gençlerbirliği taraftarlarıolarakböylebiroperasyonu reddediyoruz” dedi. Taraftarlar Murat Cavcav ve idarenini kongre kararı alarak istifa etmeye de çağırırken, karardefterlerinin de tek heyet tarafından alınarak seçime civarindan muhafaza edilmesini istedi.

BOKS FEDERASYONU BAŞKANVEKİLİ

Kartal, Etimesgut Belediyespor ve Çaykur Rizespor Klubü Başkanlıkları’nın yanısıra ülkemiz Boks Federasyonu Başkanvekilliği, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu reis Yardımcılığı görevlerini de yürütüyor. Hasan Kartal, Kartallar Holding yönetim heyeti Başkanı olarak da iş hayatını sürdürüyor.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir