Rıza Kayaalp, Tokyo’da altın madalya koleksiyonunu tamamlamaya çalışacak-haberi

Kariyerinde 10 Avrupa ve dört hayat şampiyonluğu ile birer olimpiyat ikinciliği ve üçüncülüğü bulunan Rıza Kayaalp, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Türkiye’nin en mühim altın madalya umutlarından biri olacak.

Grekoromen stil 130 kiloda ugras edecek Rıza, Tokyo Olimpiyatları döneminden evvel Anadolu ajansı muhabirine açıklamalarda bulundu.

Polonya’nın başkenti Varşova’da düzen eden 2021 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda altın madalya galip gelen Rıza, organizasyon tarihinde 10. şampiyonluğuna ulaştığını hatırlattı.

En çok Avrupa şampiyonluğuna ulaşan Türk sporcu unvanının sahibi var olan Rıza, “Olimpiyatlar öncesi hatri sayilir büyüklükte şampiyonada şampiyon olmak insanı dahada tek motive ediyor. Ama en ehemmiyetlisi olimpiyata çok formda, çok kuvvetli ve sakatlık olmadan gidebilmek. İnsana Sahiden inanılmaz maneviyat veriyor. Allah’a şükürler olsun şu anne civarindan her şey yolunda.” diye konuştu.

Rıza, sakatlığının bulunmadığını belirterek, “Bir sakatlığım yok. Akılalmaz da idman yapıyorum, çok yoğun çalışıyorum. Önümüzdeki zamani de iyi şekilde geçirip Tokyo’ya gidip, hemide orada dinlenmek ayni vakitte da ter antrenmanlarını uygulamak ve maça hazırlanmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

“İnşallah ülkemize şampiyonlukla dönmek kismet olur”

2012 Londra Olimpiyatları’nda bronz, 2016 Rio Olimpiyatları’nda gümüş madalya galip gelen Rıza, Tokyo 2020’de tek hedefinin altın madalya olduğunu vurguladı.

Bunun amaciyla İhtiyaç duyulan çalışmaları yaptığını söyleyen Rıza, şunları kaydetti:

“Önceki senelerde kendimi çok kasıyordum. ’Olmazsa olmazım’ benzeri düşünüyordum ama şimdiye civarindan çalıştım, bunun için çok iyi tek şekilde hazırlandığımı düşünüyorum. Artık nasibimde varsa olur, nasibimde yoksa yapacak tek şey yok. Zira elimden gelen bütün gayreti, çabayı, çalışma azmini göstermiş bulunmaktayım. Oraya çıkacağım, olimpiyat şampiyonluğu amaciyla savaşacağım. İnşallah ülkemize şampiyonlukla dönmek kismet olur. eğer olmazsa da yapacak tek şey yok. koşul olan her şeyi yaptığım amaciyla içim rahat. Kendimi de bu istikametten olmazsa olmazım diye kasmak istemiyorum.”

Rıza Kayaalp, baba olduktan ardindan yasama nazar açısının da değiştiğini dile getirdi.

Kamplardan Haneye artık Sanki “koşa koşa” geldiğini belirten Rıza, “İnanılmaz derecede çekim gücü var. Kamptan Ankara’daki programa dahada evvelce gelmek amaciyla belki erinirdim ama şimdi koşa koşa geldim. Zira hanede 5 dakikada olsa görebileceğimiz yavrumuz var. hayat benim amaciyla inanılmaz derece değişti. elbette izdivaç edince eşimiz de bizim değerlimiz ama bebek dahada tek başka oluyor. Akılalmaz tek duygu.” şeklinde konuştu.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir