Rıza Çalımbay: Ligi iyi bir şekilde tamamlamak istiyoruz-haberi

Demir Grup Sivasspor teknik patronu Rıza Çalımbay, VavaCars Fatih Karagümrük mücadelesi ile alakalı kulübün resmi web sitesine açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Bir gün evvel deplasmanında Öznur Kablo tertemiz Malatyaspor’u 1-0 yenik ettikleri mücadelesi değerlendiren Çalımbay, “İlk galibiyet geç geldi ama bundan evvelki oynadığımız maçlarımızda filhakika perişan oynamadık. İyi oynadığımız mücadeleler vardı ama bunu skora yansıtamadık. Bizim amaciyla evvel başlangıç maçımız Fenerbahçe maçıydı. Fenerbahçe maçını iyi tek şekilde atlattık. Buradaki Gaziantep maçında da perişan oynamadık, iyi oynadık. Beklemediğimiz tek anda gol yedik. Bunlar olabilir, futbolun içinde var olan şeyler ama nihayet oynadığımız Malatya maçında kazanmamız amaciyla ne gerekiyorsa yapmamız lazımdı. bunun benzeri de tek galibiyete ihtiyacımız vardı. Biz Yalnızca tek adet galibiyet aldık” dedi.

“LİGİ İYİ BİR ŞEKİLDE BİTİRMEK İSTİYORUZ”

Ligde peş peşe iki adet mühim maçlarının olduğunu söyleyen Çalımbay, “Karagümrük ve Beşiktaş mücadelesi da bizim amaciyla çok önemli. Bu maçlardan netlikle iyi tek şekilde ayrılmamız gerekiyor. Karagümrük mücadelesi bizim amaciyla çok önemli. İyi ve zit tek takım. Çok dikkat etmemiz koşul olan tek takım. kendisinin sahamızda oynayacağımız bu mücadelesi çok iyi şekilde bitirmemiz gerekmektedir ki Malatya maçının galibiyet değeri dahada da artsın. Ondan ardindan Beşiktaş ile oynayacağız. O mücadele da güç çok geçecek. o nedenle bizim açımızdan güç tek mücadele olacak. bütün amacımız bizim Anadolu takımı olarak geçen sezonki benzeri bu senede ligi iyi tek şekilde bitirmek istiyoruz. dahada iyi çalışacağız ama bu sene lig zor. perişan takım yok gibi, her biri itinali oynuyor, iyi transferler yaptı. Onun amaciyla güç tek lig olacak. Hazırlıklı olmamız gerekiyor. Yönümüzü çizmemiz ve belirlememiz gerekiyor” diye konuştu.

“TARAFTARA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”

Takımından ve oyuncularından çok hoşnut olduğunu belirten Çalımbay, “Biz mühim tek mücadele kazandık. Bunun arkasını getirmemiz gerekmektedir mutlaka. Taraftarımıza çok ihtiyacımız var. Çok az taraftarlarina mücadele oynuyoruz, taraftarımızın çoğalması gerekiyor. Biz taraftarımızın desteğiyle çok iyi şeyler yaparız, bundan evvel yaptığımız gibi. nihayet iki senedir Demir Grup Sivasspor takımı çok başarılı grafik çiziyor. iki senedir Avrupa’ya gidiyor. Çok iyi şeyler yapıyoruz. Bunu ayni ritimde devam ettirmek istiyoruz. ayni ritimde devam ettirmemiz amaciyla tek bütün olmamız gerekiyor. Futbolcular, taraftar, yönetim hep berabere kenetlenirsek o vakit çok dahada iyi şeyler yaparız. bendeniz hangi mücadele olursa olsun takımıma sonuna civarindan güveniyorum. İnşallah ligi istediğimiz iyi tek yerde bitireceğiz” ifadelerini kullandı. 

DHA

  • futbol

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir