Porto maçında Ronaldo’nun yaptığı hataya sert eleştiri: Arkasını dönmesi affedilemez-haberi

Şampiyonlar Ligi nihayet 16 Turu rövanş maçında Juventus‘a konuk var olan Porto, 10 kişi kaldığı mücadelede dev rakibini elemeyi muvaffak olarak çeyrek finale yükselirken, Cristiano Ronaldo‘nun uzatma dakikalarında yaptığı laubali devinim hasebiyle takımının gol yemesi eleştirileri beraberinde getirdi.

Portekiz temsilcisi, uzatmaların 115. dakikasında kaleye takriben 35 metre uzaklıkta tek frikik kazandı. Topun başına geçen Sergio Oliveira’nın karşısına üç kişilik tek baraj kuran Juventus’lu oyuncular, ne civarindan hatri sayilir büyüklükte tek hatali yaptıklarının farkında değillerdi.

İlk mücadelesi 2-1 kaybeden Juventus, rövanşta kendisinin evinde Federico Chiesa’nın golleriyle normal süresi 2-1 önde bitirmiş ve uzatmaları sona erdirerek mücadelesi penaltılara götürmeyi hedefliyordu.

Ancak vuruştan evvel iyice gerilen Oliveira, koşusunun derhal peşinden kati tek şutla topu kaleci Wojciech Szczesny’nin uzanamayacağı köşeye doğru vurarak hemide kendisinin ayni vakitte da takımının maçtaki 2. golünü atarak skoru 2-2’ye getirdi. Barajda duran Cristiano Ronaldo’nun vuruş esnasında topa arkasını dönmesi ve ayağını vurdumduymaz şekilde sema kaldırdığı amaciyla topun oradan kaleye gitmesi gecenin konusu oldu.

“AFFEDİLEMEZ BİR HATA”

Bir asama Juventus’u da çalıştıran 74 yaşında olan İtalyan teknik erkek Fabio Capello ise karşılaşma sonrasında Cristiano Ronaldo’ya yüklendi.

Sky Sport’ta yorum yapan Capello, Ronaldo’nun Porto’nun frikik golünde barajda yaptığı hataya dikkat çekerken, “Ronaldo’nun barajda yaptığı hareketin tek izahı yok. bağışlayamaz tek hata. Barajda duran kimse vurulmaktan korkmaz. Arkasını döndü. hatri sayilir büyüklükte hata” dedi.

SON 15 YILDA İLK sefer ELEME TURLARINDA GOL ATAMADI

Porto karşısında iki mücadelede da gol atamayan Cristiano Ronaldo ise nihayet 15 senede tek ilki yaşadı. nihayet olarak 2005-2006 sezonlarinda Şampiyonlar Ligi’nin gruplardan sonraki turlarında gol atamayan Ronaldo, aynı şanssızlığı bu sezon da yaşadı.

Ronaldo, 2006-2021 arasında formalarını giydiği Manchester United, Real Madrid ve Juventus formaları ile Şampiyonlar Ligi’nin grup maçlarından sonraki rastgele tek tur aşamasında gol atmayı başarmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir