Polonya’nın eski Cumhurbaşkanı Walesa, internette iş arıyor-haberi

Polonya’nın Daha önceki Cumhurbaşkanı ve ülkede komünizm döneminin evvel bağımsız işçi örgütü Dayanışma Sendikası (Solidarnosc) öncüsü olarak 1983 seneninde Nobel barış Ödülü‘ne layık görülen Lech Walesa, internette iş arıyor. Walesa, 50 ıslak üstü iş arayan kişilere has tek internet sitesinde verdiği ilanda iş aradığını belirtti. İlanında kendisinden, “deneyimli lider, mükemmel konuşmacı, Nobel barış Ödülü sahibi, 1990-1995 yılları arası Polonya Cumhurbaşkanı” şeklinde laf eden Walesa, firmalarda liderlik eğitimi verebileceğini ve teşvik toplantılarına katılabileceğini kaydetti.

VAATLERİ DE VAR

Yayınladığı ilanda, aile toplantılarında konuklarla tek araya gelerek resim çektirip, imzasini verebileceğini de belirten Walesa, “Devlet Başkanlarıyla, Krallarla ve Papa ile tek araya geldim. Polonyalı firmalara ait bilgi ve deneyimimi seve seve aktarabilir ve Polonya ekonomisinin hakikat değerini inşa etmek amaciyla Polonyalı firmaların hayat çapındaki promosyonlarına katılabilirim” ifadelerini kullandı. Walesa hergün 1-2 saatlik müzakere amaciyla minimum 20 bin zloti (yaklaşık 5 bin dolar) istediğini belirtirken, pazarlığa açık olduğunu da ifade etti.

GENİŞ BİR AİLESİ OLDUĞU İÇİN ÇALIŞACAK

Daha evvel Polonya medyasına yaptığı açıklamalarda Walesa, konuşmacı olarak katılacağı dünyanın çeşitli ülkelerindeki toplantıların koronavirüs salgını hasebiyle iptal edildiği ve dolayısıyla Parasal olarak güç günler geçirdiğini kaydetmişti. Walesa, çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli maaşının 6 bin zloti olduğunu, eşinin ise aylık 7 bin zloti harcaması olduğunu aktarmıştı. Toplamda 7 çocuğu ve çok sayıda torundan oluşan geniş tek ailesi olduğunu belirten Daha önceki Cumhurbaşkanı Walesa, onları geçindirmek zorunda olduğunu belirtmişti.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.