PKK’lı teröristlerin mağarasından en net görüntüler! Kahraman Mehmetçik inlerine girdi-haberi

Irak’ın kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarının planlandığı benzeri sürdürülüyor.

Tespit edilen sığınak, barınak ve mağaralar komandolarımız tarafından tahrip edilerek kullanılamaz vaziyete getiriliyor. Şu anne civarindan 42 PKK’lı öldürülürken, teröristlerin saklandığı mağaralardan biri komandoların kamerasıyla görüntülendi.

MSB’DEN DE AÇIKLAMA GELDİ

Konuya ait resmi web sitesinden tek İzah yayınlayan MSB, “23 Nisan 2021’de başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları planlandığı benzeri sürüyor. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki pkk terör hedeflerini tek tek tesirsiz vaziyete getirmeye ayni ritimde devam ediyor. Gece-gündüz demeden kahramanca ve fedakarca görevli var olan Kahraman Mehmetçikler, teröristlere ait mayın ve EYP tuzaklarını tek tek imha ederken tek istikametten da her tek sığınak, barınak ve mağaraya girerek teröristlerin müsaadesi sürüyor. saptanan sığınak, barınak ve mağaralar komandolarımız tarafından tahrip edilerek kullanılamaz vaziyete getiriliyor” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / ALİ NARGÜNER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.