Peker’in iddiasıyla gündeme gelmişti! Savunma Sanayi Başkanı da geceliği 106 bin TL olan otelde kalmış-haberi

Organize hatali örgütü öncüsü Sedat Peker‘in iddiaları sonrası gündeme gelen Paramount Oteli’nde (Royal Palace) kalanlardan birinin de Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir olduğu öğrenildi. mevzubahis otele kendisi kendilerini Ali Tunga isminde tek aile arkadaşlarının çağrı ettiğini söyleyen Demir, masrafların da bu aile arkadaşı tarafından ödendiğini aktardı.

OTELİ O DÖNEM CİHAN EKŞİOĞLU İŞLETİYORMUŞ

Başkan Demir’in ailesiyle birlikte konakladığı Temmuz 2020’de, Paramount Oteli’ni müdafaa sanayisi alanında yatırımları bulunan EKBA Holding yönetim heyeti Başkanı Cihan Ekşioğlu işletiyormuş.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın suallerini Cevaplayan Demir’in izahları şöyle:

  • Paramount Otel’de kaldığınız doğru mu?

Beni tek aile arkadaşımız çağrı etti. Gidene civarindan neresi olduğunu dahi bilmiyordum. 10 küsür senedir tanıdığım tek aile dostum, ‘Abi gel, pandemi ortamında emniyetli yerde tatil yapalım’ dedi. Sahibi tek vakit geldi göründü orada.

  • Cihan Ekşioğlu değil mi?

Şimdi siz söyleyince bakıyorum. Ekşioğlu olması lazım, öyle görünüyor. Ekşioğlu’nun müdafaa işi yaptığıyla alakalı arkadaşlar (şimdi) bilgi verdiler. Bu arkadaşla ne ilgimiz olmuş… “Savunma işi yapan birisi var, sizi çağırıyor” deseler, Zati sıcak bakmayız. Benim vaziyetim net olarak bu.

  • Masrafları sizi çağrı eden Ali Tunga karşıladı, öyle anlıyorum.

Yıllardır tanıdığımız tek arkadaş bu. Bir hayli tatil filan yapmıyoruz, onu da biliyor. Çocuklarla gittik. Pandemi ortamı tenha olduğu amaciyla emniyetli olsun dedik. Bildiğim bu. Sizin aramanızdan ardindan nedir, ne değildir, resmi alana çıkardım.

  • Ekşioğlu ile konuştunuz mu otelde?

Bir vakit gördüm. Tanıştım, öyle diyeyim size.

  • Söylemedi mi müdafaa alanında yatırımları olduğunu?

Yok, canım.

  • Kaç vakit kaldınız?

Bir haftadan az olması lazım. Zati devamlı kalmadım. Ankara’ya, İstanbul’a gittim. Gidiş gelişler yaptım. tek haftadan azdır hatri sayilir büyüklükte ihtimalle.

  • Ailenizle gittiniz değil mi?

Ailem ve çocuklarım, evet.

OTELİN GECELİĞİ 106 BİN 223 TL

Sedat Peker’in iddiaları sonrası gündeme gelen Paramount Otel’in Grand Villa diye adlandırılan en lüks odasının geceliğinin 106 bin 223 Lira olduğu, sekiz hergün tatilin de 849 bin 784 TL’ye esya olduğu ifade edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.