Pazartesi günü İstanbul dahil 43 ilde sağanak yağış bekleniyor-haberi

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan nihayet değerlendirmelere göre, alanda parçalı ve çok bulutlu sema bekleniyor.

Haftanın evvel bugünü İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Yalova, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Balıkesir, Bilecik, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu, Karabük, Sinop, Artvin, Ardahan, Erzurum, Kars, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Tokat, Amasya, Çorum, Yozgat, Kayseri, Niğde, Kırıkkale, Çankırı, Kastamonu, Ankara, Eskişehir, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Denizli, Aydın, İzmir, Manisa ve Muğla’da sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

SALI GÜNÜ DE YAĞIŞ VAR

Salı bugünü ise Karadeniz’in batısı, Marmara Bölgesi ve doğu Anadolu Bölgesi’nde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış olacağı olasılık ediliyor.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNDE

Bölgedeki sıcaklıkların mevsim normallerinde olacağı öngörülüyor. Rüzgarın doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra ortada kuvvette esmesi beklenen alanda İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova etraflarında toz taşınımı hasebiyle negatifliklere karşı titiz ve sakinimli olunması isteniyor.

Kaynak: Anadolu ajansı / Kübra Kara

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir