Otogardaki sağlık personeli ortama uydu, “Gel gel Sinovac Sinovac, Biontech Biontech” diye bağırdı-haberi

Sağlık Bakanlığı’nın “covid19asi.saglik.gov.tr” adresinde yer alan anlık verilere göre, 4 Temmuz saat 20.45 itibarıyla uygulanan birinci doz aşı sayısı 35 milyon 896 bin 995, ikinci doz aşı sayısı 15 milyon 668 bin 129 oldu. Sağlık çalışanları ve 50 yaş üstü vatandaşlar için başlanan 3. doz aşılarla birlikte toplam doz miktarı, 52 milyon 637 bin 119’a yükseldi.

OTOGARDA DİKKAT ÇEKEN GÖRÜNTÜLER

Türkiye’de aşılama çalışmaları dört koldan devam ederken, vatandaşların aşıya ulaşması için otogarlarda aşı uygulama noktaları kuruldu. Kütahya‘da da hayata geçirilen uygulamadan dikkat çeken görüntüler geldi. Otogarda vatandaşlara aşı yapmak için bekleyen bir sağlık personelinin, otogar atmosferine uyarak, “Gel gel Sinovac Sinovac, Biontech Biontech” diye bağırması görüntülere yansıdı.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, SORUŞTURMA BAŞLATTI

Diğer yandan Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü, otogarda yaşanan durumla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, 3 Temmuz’da aşı uygulama merkezinde görevli sağlık personellerinin, bulundukları ortamdan ve otobüs firması görevlilerinin söylemlerinden esinlenerek yaptıkları şakalaşmanın cep telefonları ile çekilerek çeşitli sosyal medya hesaplarında yayımlandığı belirtildi.

“SONUÇ HAKKINDA BİLGİ VERİLECEK”

Açıklamanın devamında, soruşturmanın sonucu hakkında kamuoyuna bilgi verileceği belirtilerek, “Maksadı aşan, yanlış algı ve anlaşılmalara sebebiyet veren personellerle ilgili gerekli idari soruşturma başlatılmış olup sonucu hakkında ayrıca kamuoyu bilgilendirilecektir” ifadesine yer verildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Kaynak :haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir