Orhun Ene: Olimpiyat'a gitmek istiyorsanız sonuna kadar iyi oynamanız gerekiyor-haberi

A ulusal Takım , FIBA Erkekler Olimpiyat Elemeleri yarı finalinde Yunanistan’a 81-63’lük skorla yenik oldu ve Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılma şansını kaybetti.

Ay-Yıldızlıların başantrenörü Orhun Ene karşılaşmanın derhal peşinden yaptığı açıklamada, “İlginç tek karşılaşma oldu. mücadelenin başlangıcı bitişinden çok farklıydı. mücadele vermeye iyi başladık, akıllı ve örgütlü oynadık. Turnuvanın başından bu yana baskılı müdafaa yapılınca zorlanıyoruz. basit top kayıpları yaptık. Üçüncü çeyreğe perişan başladık ve momentumu kaybettik. Ama karşılaşmanın sonundaki bu farkın mücadelesi doğru yansıtmadığını düşünüyorum. eğer panik yapmayıp doğru oynayabilseydik iki takım arasında bu civarindan ayrım yoktu. Şimdiye civarindan iyi iş çıkardık ama dahada çok çalışıp dahada çok birlikte vakit geçirmemiz gerektiğini gördük. toy oyuncularımız var ve onların da tecrübeye ihtiyacı var. Önümüzdeki turnuvalarda dahada iyi olacağız. Gelecekte bu seviyede takımlara karşı dahada hazır olacağız. Oyuncularımızla uzunca tek yolumuz var. İnanıyorum ki her turnuvada dahada iyi vaziyete geleceğiz. mükemmel iki buçuk mücadele oynadık. İyi tek takım organizasyonu gösterdik. Uruguay ve Çekya maçları bizim amaciyla gelecekte misal olacak. Nasıl gelişeceğimizi göreceğiz. Olimpiyat’a gitmek istiyorsanız sonuna civarindan iyi oynamanız gerekiyor” diye konuştu.

Milli takım oyuncularından Doğuş Özdemiroğlu da “Karşılaşmaya Sahiden iyi başladık ve özellikle savunmada istediklerimizi alana yansıttık. Hücumda dahada çok skor bulabilirdik ama sade yanlislar yaptık. 3. çeyreğin başında onlar oyuna iyi başladı; biz ise cevap veremedik. Periyodun 2. yarısında rakibimizi skor olarak yakaladık ama 4. çeyrekte bizden dahada akıllı oynadılar ve mücadelesi da kazandılar. Takım olarak birbirimizle ilişkilerimiz çok iyi. toy tek takıma sahibiz ve umuyorum ki gelecekte çok dahada gelişerek dahada iyi olacağız” ifadelerini kullandı.

DHA

  • spor
  • basketbol

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir