Oğlu Pars’ın hastalık dönemini anlatan Ebru Şallı yürekleri dağladı-haberi

Ebru Şallı, Gökhan Çınar’ın sunduğu ‘Katarsis’ programına konuk oldu. Şallı nihayet dönemdeki ile alakalı heyecan edilenleri ve erkek çocuğu Pars’ın hastalık sürecini anlattı.

ARKAMA BAKMIYORUM ÖNÜME BAKIYORUM

Son üç yılının çok Yorucu ve hızlı geçtiğini söyleyen Ebru Şallı, küçüklüğünden bu yana hep kuvvetli göründüğünü ve devamlı çalıştığını dile getirerek, “16 yaşında fotomodelliğe başladım. bendeniz Ebru Şallı olmaktan çok mutluyum. tek gün içinde meşhur oldum. 40 yaşında meşhur var olan biri ile bebek yaşta meşhur olup bu vakitlere gelmek benim düsünceme göre çok değişik şeyler. Evlendim, boşandım. İki bebek doğurdum, tek sürü iş yaptım. Arkama baktığım vakit yaptığım hiçbir şeyden pişmanlık hissetmiyorum. Arkama bakmıyorum zaten, önüme bakıyorum”

“BEN BİR MELEK DOĞURDUM”

Geçtiğimiz sene 9 yaşında olan erkek çocuğu Pars’ı, ugras ettiği lenfoma hastalığı hasebiyle kaybeden Ebru Şallı, yaşadığı Yorucu çagi anlatırken gözyaşlarını tutamadı. Ünlü model, elemli günlerini şu sözlerle dile getirdi:

“Tanıyan Pars’tan çok etkilenirdi. ‘Bu nasıl tek çocuk?’ derlerdi. hakikat tek melekti. Bu yasamda tek melek doğurmuşum ve dokuz sene tek melek ile yaşamışım. Kimseyi kıramaz, azıcık üzüldüğü vakit onu toparlamaya çalışır, müthiş tek sevgi çıkıyordu içinden. Pars hep başkaydı.”

ŞİKAYETLERİ BOYUN AĞRISI İLE BAŞLAMIŞ

Pars’ın boyun ağrısı yaşaması üstüne tetkikler amaciyla hastaneye gittiklerini belirten Şallı, doktorların tek hafta çabalarına karşın net mevzunun ne olduğunu bulamadıklarını, kan tahlillerinin iyi çıkmasına karşın ağrısında tek farklık olmadığını anlattı.

“ÇOK BÜYÜK BİR ACI”

Şallı yaşananları, “Ultrasonda da çıkmadı. MR çekildi, o vakit öğrendik. İlk duyduğunuz vakit tek annenin veyahut babanın dünyasının yıkıldığı an. Çok hatri sayilir büyüklükte tek acı. oysaki ağrıları ara ara yaşıyormuş ve ‘geçer’ diye düşünüp söylemiyormuş. İlk kez okulda ağladığı tek vakit oldu, ağrısı çok fazlaydı. Çok hızlı ilerleyen tek türdü…” ifadelerini kullandı.

İLİK NAKLİ akabinde UMUTLANMIŞLAR

Şallı sözlerini şöyle sürdürdü:

“2.5–3 senelik süreçte rehabilitasyon ile çok iyi yanıtlar aldığımız dönemler oldu. cevap vermesi hatri sayilir büyüklükte tek şeydi. Bıraktığımız vakit tekrar hızlı şekilde girişken yaptı, ağrılar başladı. doktor aynı protokolü uygulayamayacağı amaciyla kemik iliği nakline geçmemize karar verdi. yeryüzünde bu iliği bulamadık. Aile bireylerine bakıldı. Bende literatürde olmayan tek doku çıktı ve o doku Pars’ta da vardı. doktor ‘iliğiniz tutmuyor ama bu doku sizde var ve Pars’ta da olduğuna göre tek manası var’ dedi. İlik dahil her şeyimi saglamak istiyordum. İlik verdim. Çok başarılı tek atama gerçekleştirdiler. İlik yüzde 100 tuttu. Bu mutluluk dolu haberi alıp, hanemize geçtik. her biri çok sevindi ve ‘artık tek şey olmaz’ dedik. Olmayan çok var çünkü. B negatif kan bulmak çok zordu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.