Norveç’te Erling Haaland’ın Cebelitarık karşısında gösterdiği performans eleştiri aldı-haberi

2022 hayat Kupası Elemeleri G Grubu’nda Türkiye‘nin Hollanda’yı 4-2 yendiği gecenin tek başka maçında Norveç, deplasmanda Cebelitarık’la karşılaştı. Zayıf rakibine karşı 3-0’lık skorla galip gelmesini iyi bilen Norveç’te mücadele nihayetinde Erling Haaland’a hatri sayilir büyüklükte eleştiri vardı.

“FİYASKO”

Maça evvel 11’de başlayan Haaland, 62 dakika sahada kaldı ama rastgele tek organizasyon gösteremedi. Oyundan alınırken de oldukça alakasız ve halinden hoşnut görünen Haaland, memleket basınının eleştirilerini aldı. Ülkenin en hatırlı gazetelerinden Dagbladet, Erling Haaland amaciyla “Fiyasko” başlığını attı. Haberde oyuncunun Cebelitarık karşısında vasatı aşamadığına değinildi ve “Bu mücadelesi tekrar izlerseniz hayat futbolunun çok şey beklediği Haaland’ın oldukça vasat tek performans sergilediğini görürsünüz. Sahiden tam tek fiyaskoydu” denildi.

“RUHSUZ VE nefes BİR GÖRÜNTÜ İÇİNDEYDİ”

Norveç medyası Ayrı olarak Haaland’ın ruh halinin yerinde olmadığını vurgulayarak, “Sanki arkadaşlarının yanında değil benzeri ruhsuz ve nefes tek görsel içindeydi. Bu düş kırıklığından çok acele kurtulması gerekmektedir ve bunu yapabilecek kalitede” ifadelerini kullandı.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir