Neymar'dan milyon dolarlık NFT yatırımı-haberi

Neymar da NFT dünyasına giren ünlüler kervanına katıldı. geçen yıl, NFT kısaltmasıyla Bilinen ‘takas edilemeyen tokenler’ hayat çapında takriben 40 milyar Dolar’ın üzerinde tek ivme kazandı ve Bir takım yıldız futbolcular da bunun için dahil oldu.

Real Madrid’den Luka Modric kendisinin NFT koleksiyonunu yaratırken Paris Saint-Germain’den Neymar da iki parça amaciyla tek milyon Euro’dan çok kazanç harcadı. Brezilyalı yıldız, bu tür tokenlar amaciyla en hatri sayilir büyüklükte sektör yeri var olan OpenSea platformu aracılığıyla Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonundan iki eser satın aldı.

Ödeme Ethereum kripto kazanç birimi aracılığıyla yapıldı. Neymar çizimlerden biri amaciyla 159,99 ETH ve ötekisi amaciyla 189,69 ETH ödedi. Bu tediye AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ dolarına çevrildiğinde biri amaciyla 521 bin Dolar ve ötekisi amaciyla ise 624 bin Dolar oluyor.

Neymar yasamsal medya hesabından yaptığı paylaşımla takım arkadaşları Leandro Paredes ve Marco Verratti’nin de ödemenin tek bölümüne dahil olduğunu bildirdi.

Bored Ape Yacht Club koleksiyonuna dünyanın bilinen başka isimleri de alaka gösteriyor. Liste rapçi Eminem, NBA yıldızı Stephen Curry ve popüler TV sunucusu Jimmy Fallon yer alıyor.

Neymar, geçen Kasım ayında NFT’leri geliştirmek ve pazarlamak amaciyla NFTSTAR şirketi ile tek anlaşma imzalamıştı.

NFT NEDİR?

İçerisinde resim, ses dosyası, video veyahut fiziki tek varlığın dijital karşılığının kanıtını bulunduran “benzersiz dijital varlık” olarak tanımlanan NFT (Non-Fungible Token), yaygın olarak dijital zanaat yapıtları amaciyla kullanılırken, interaktif oyun öğeleri ve spor koleksiyon kartları benzeri değişik kullanım alanı da bulunuyor. Blockchain teknolojisinin beraberinde getirdiği hatri sayilir büyüklükte yeniliklerden biri var olan NFT, dijital varlıkların Blockchain ile imzalanarak kripto kazanç birimleriyle satılması mananına geliyor.

Kaynak: NTV

  • psg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.