New York Times’tan skandal! Liste yayınlayıp, Filistin’e destek olan ünlüleri hedef gösterdiler-haberi

İsrail’in Filistinlilere baz alinarak bebek – kadın demeden gerçekleştirdiği katliam, bütün yeryüzünde reaksiyon çekti. İsrail’in 10 Mayıs’ta başlattığı saldırılar sonrası Gazze’de mütareke sağlanırken, yaşanan insanlık dramına reaksiyon gösteren dünyaca meşhur sanatçılar Gigi Hadid, Bella Hadid ve Dua Lipa reaksiyon göstermişti.

İSİM LİSTESİ YAYINLADILAR

Son olarak The New York Times gazetesi’nin katliam yanlısı tutumu reaksiyon çekti. Filistin asıllı ABD’li modeller Bella Hadid ile kardeşi Gigi Hadid ve tekrar Filistin’e destek veren şarkısı Dua Lipa, NYT gazetesinde bulunan tam sayfa tek ilanda “İsrail’i kınayıp Hamas’a Suskun kalmakla” suçlandı.

SOSYAL MEDYADAN BÜYÜK TEPKİ ALDILAR

Amerikalı haham Shmuley Boteach’in başında olduğu ‘Dünya Değerler Ağı’ isimli teşkilat tarafından verilen ilan, Filistin’e destek veren üç meşhur ismi direk amaç gösterdiği gerekçesiyle yasamsal medyada yoğun reaksiyonlarla karşılaştı.

Paylaşımlarında bu ilanı basan NYT gazetesine de reaksiyon gösteren çok sayıda kullanıcı, gazetenin bunun benzeri tek ilanı yayınladıktan ardindan tarafsızlığını savunduğunu argüman edemeyeceğine vurgu yaptı.

“ÖDEDİĞİNİZ VERGİLERİN YAŞANILANLARDA PAYI VAR”

Ünlü model Bella Hadid, İsrail’in başlattığı saldırılar sonrası yaptığı açıklamada, “Eğer Amerikalıysanız bilin ki ödediğiniz vergilerin bu yaşananlarda hissesi var! İsrail’e her sene 3,8 milyar dolar ödüyoruz. Bunu biliyor muydunuz?” demişti. Hadid, New York’ta yapılan ve kendisinin de katıldığı Filistin’e destek yürüyüşüne de katılmıştı.

DUA LİPA DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Arnavut kökenli İngiliz şarkıcı Dua Lipa da 66 milyondan çok takipçisi var olan Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Filistin halkına baz alinarak etnik temizlik sona ermeli. Yeter! Bu tek insan hakları meselesi. Uyanın insanlar” ifadeleriyle Filistinlilere destek vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.