Netanyahu’nun oğlundan peş peşe Türkiye karşıtı hamleler! Erdoğan’ın paylaşımını da hedef aldı-haberi

İşgalci İsrail ordusu’nun Gazze’deki saldırılarında 10’u bebek 32 kişiyi katlederken, çok sayıda kişi de yaralandı. İsrail bu saldırılarına ayni ritimde devam edeceğini açıklarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yasamsal medya hesabından yaptığı paylaşımla, bütün dünyaya şiddete karşı çıkma çağrısı yaptı.

ERDOĞAN BİRLİK OLMAYA çağrı ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “İslam ülkeleri başta olmak üzere bütün dünyayı İsrail’in Mescid-i Aksa’ya, Kudüs’e ve Filistinlilerin hanelerine baz alinarak saldırılarına karşı tesirli şekilde harekete geçmeye çağrı ediyorum” yazdı.

YAİR NETANYAHU’DAN ERDOĞAN’IN PAYLAŞIMINA ÇİRKİN CEVAP

Erdoğan’ın bu paylaşımının derhal peşinden İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahun’nun erkek çocuğu Yair Netanyahu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu tweetinin altına skandal tek paylaşım yaptı. Netanyahu’nun oğlu, Erdoğan’ın paylaşımına sözde “Kürdistan” bayrağı görseliyle cevap verdi.

TÜRKİYE’YE BOYKOT ÇAĞRISI DA YAPTI

Bununla da yetinmeyen Netanyahu’nun erkek çocuğu Yair Netanyahu Twitter hesabından ülkemiz ile alakalı küstah tek paylaşımda bulundu. erkek çocuk Netanyahu paylaşımında, “İsrail’in ve Yahudi halkının yok edilmesi çağrısında bulunan Türklerden binlerce cevap alıyorum! Hâlâ tatil amaciyla oraya uçmakta var olan İsrailliler aranızda ne var?” diyerek İsrail vatandaşlarına Türkiye’yi boykot etme çağrısında bulundu.

KUDÜS VE GAZZZE’DEKİ OLAYLAR

Gazze Şeridi’ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa ve Şeyh operatör Mahallesi’nden çekilmesi amaciyla Bir gün evvel mahalli saatle 18.00’e civarindan süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah’tan çekilmemesi üstüne Filistinli direniş grupları İsrail’e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üstüne de İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne baz alinarak “Surların Muhafızı” isimi verilen askeri harekât başlatıldığını duyurmuştu. Bu saldırılar neticeninde 10’u bebek ve tek kadın olmak üzere 32 Filistinli hayatını kaybederken, yaralı sayısının ise 203’ye çıktığı kaydedildi.

Öte istikametten Filistin direniş örgütleri de Gazze Şeridi etrafındaki İsrail kent ve bölgelerini roketlerle vurdu.

İsrail polisi Gazze Şeridi’nden atılan roketler hasebiyle üç İsraillinin öldüğünü, 45 kişinin yaralandığını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir