Mustafa Cengiz’den FFP müjdesi: 1 yılımız olmasına rağmen çıkış yaptık-haberi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 19 Haziran’da yapılacak seçenek öncesi açıklamalarda bulundu. Cengiz, UEFA ile FFP anlaşmasının resmen bittiğini duyurdu.

“UEFA’YA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM”

Mustafa Cengiz yaptığı açıklamada, “Bugün belli tek süre rahatsızım. Üst üstüne üç terapi ani olunca yordu beni. ama tekrar de tek Galatasaraylı olarak dimdik ayaktayım. tek müjdeyi camiama saglamak istiyorum. Geldiğimiz günden beri FFP ile uğraştık. UEFA sağ olsun bizi çok iyi dinledi. 2+1 karar alacakken, dört sene yapılandırma yaptık. CAS’a gittik, onu da kazandık. ama UEFA bizi sınırladı. Transferlerde, satmadan alamazsın kaidesi çok zorladı bizi. Belki bunu taraftarlarina anlatamadık. Eleştiriye Katiyen kızmam. Haklı tek eleştiriyse ders alırım. üç senede iki şampiyonluk aldık, iki de kupa aldık. Bu, camianın gücünden geliyor. bu erken vereceğim sevinçli haber, bu erken itibarıyla tek yılımız olmasına karşın FFP’den çıkış yaptık. UEFA’ya çok teşekkür ederim. Bize inandirma oldular” ifadelerini kullandı.

“İDARİ, MALİ VE SPORTİF engellemeler TÜMÜYLE KALDIRILMIŞTIR”

Mustafa Cengiz’in açıklamalarından kısa tek vakit ardindan resmi siteden yapılan açıklamada, “Kulübümüz, UEFA ile 13 Haziran 2018 tarihinde imzaladığı Uzlaşma Anlaşması’na tam ahenk göstermesinin derhal peşinden Uzlaşma Anlaşması kapsamında öngörülen müddetten tek sene acele çıkmak emeliyle 2021 yılının Şubat ayında başvuruda bulunmuştur. UEFA’nın alakalı birimleri tarafından nihayet üç mali sene neticeleri ve 2020/21 mali sene öngörüleri üzerinde yapılan incelemelerin derhal peşinden kulübümüzün başa baş kriteri başta olmak üzere Uzlaşma Anlaşması’nın bütün şartlarına tam ahenk gösterdiği tespit edilmiştir. bu erken UEFA takim Finansal denetim Birimi baş Müfettişi Sn. Yves Leterme tarafından kulübümüze gönderilen yazıyla birlikte kulübümüz, Uzlaşma Anlaşması kapsamından çıkmıştır. Bu kararla birlikte kulübümüz amaciyla Uzlaşma Anlaşması kapsamında tatbik edilen idari, mali ve sportif kısıtlamalar tümüyle kaldırılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir