Müjde Ar’ın kanser tedavisi gören oyuncu kardeşi Mehtap Ar yaşamını yitirdi-haberi

13 sene evvel yakalandığı rahim (döl yatagi) ağzı kanserini yenebilen Mehtap Ar, iki sene evvel de akciğer kanserine yakalanmıştı. Hastalığının tedaviye müspet cevap vermesiyle kendini iyi hisseden Mehtap Ar, Bodrum’da sakin tek hayat sürmüştü. ama hastalığın vücuduna yayılmasıyla 8 Ocak’ta hastaneye yatırılan Ar, sonraki günlerde vaziyeti ağırlaşınca yoğun bakıma alınmıştı. Kardeşini bu Yorucu gününde yalnız bırakmayan Müjde Ar ise vakitinin hatri sayilir büyüklükte tek bölümünü ablasının yanında geçiriyordu.

Ancak Mehtap Ar’dan bu erken perişan haber geldi. 64 yaşında olan Mehtap Ar rehabilitasyon gördüğü hastanede hayatını yitirdi.

4 GÜN ÖNCE DOĞUM GÜNÜYDÜ

Müjde Ar, yasamsal medya hesabından yaptığı paylaşımda dört vakit evvel 64 yaşına basan kardeşinin doğum gününü kutlamış ve “Canım, biriciğim, kardeşim, kalbimin yarısı, her şeyim. tek vakit evvel iyileş” ifadelerini kullanmıştı.

MEHTAP AR KİMDİR?

Mehtap Ar, 6 Nisan 1957 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Ünlü şarkı sözü yazarı Aysel Gürel ile Tercüman Gazetesi muhabirlerinden Vedat Akın’nın (Ebrem) kızıdır. Müjde üç yaşındayken Aysel’le baba Vedat Akın (Ebrem) ayrıldı. Ayrıldıklarında annesi Mehtap Ar’a hamile idi. Ablası Müjde Ar da sinema oyuncusudur. Ablası ile birlikte dedesinin yanında büyüdü.

2000 seneninde Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosu isimi ile bebek tiyatrosu kurdu, turnelere çıkarak Anadolu’yu dolaştı. Mehtap Ar, evvel evliliğini 17 yaşında tiyatrocu biri ile yaptı. Kısa müddette boşandı. Mehtap Ar’ın 2. evliliğinden laf Ar isminde tek erkek çocuğu vardır.

Yayım tarihi
Magazin olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir