Milli atlet İlyas Çanakçı, Polonya'da yarı finalde-haberi

Polonya’nın Torun şehrinde 47 ülkenin katılımıyla yapılan Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda İlyas Çanakçı, 400 metrede yarı finale kaldı. Dokuz seri seklinde koşulan 400 metrede seçmeleri evvel iki sırada bitiren isimler isimlerini yarı finale yazdırırken, İlyas, 7. seride 46.92 koştu. Seriyi evvel sırada noktalayan Fransız Thomas Jordier’nin kulvar ihlali hasebiyle diskalifiye olması hasebiyle ikinciliğe terfi eden İlyas, böylelikle ismini yarı finaldeki 18 atlet arasına yazdırdı. Üç seri seklinde koşulacak var olan yarı finallerin derhal peşinden finale var olan altı ad belirlenecek.

400 metre seçmesindeki başka ulusal atletler Kubilay Ençü ve Berke Akçam ise yarı finalin dışında kaldı. Berke Akçam, altıncı seride 47.33 ile üçüncü sırayı alırken, Kubilay Ençü sondan tek evvelki seride beşinci sırayı alabildi.

Torun’da üç adım seçmesine giren Necati Er, 16.17’lik derecesiyle 14 atlet arasında 10’uncu oldu ve finalin dışında kaldı. Bu dalda, 16.28’lik derece finale yazıldı.

Öte istikametten şampiyonanın evvel seçenek etme yarışmalarının yapıldığı perşembe akşam seansında kadınlar gülle atmada yarışan Emel Dereli ise 17.83’lük derecesiyle 11’inci sırayı ele geçirdi ve finale yükselemedi.

ANKARA,(DHA) –

  • ilyas çanakçı
  • fenerbahçe
  • avrupa salon atletizm şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir