Meteoroloji bölge bölge uyardı! Perşembe gününe dikkat-haberi

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, sema sıcaklıklarının hafta başından bu yana çogalarak kuzey, dahil ve batı kesimlerde mevsim normallerinin üstüne çıkacağı, Perşembe gününden bu yana sıcaklıkların tekrar azalacağı belirtildi.

Meteoroloji genel Müdürlüğü’nün resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşımı şu şekilde:

“Hava sıcaklıklarının hafta başından bu yana çogalarak kuzey, dahil ve batı kesimlerde mevsim normalleri üstüne çıkacağı, ama Perşembe gününden bu yana tekrar azalacağı olasılık ediliyor.”

MARMARA BÖLGESİ’NDE PARÇALI VE ÇOK BULUTLU sema BEKLENİYOR

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan nihayet değerlendirmelere göre, bölge genelinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak olasılık ediliyor. Sıcaklıkların iki ila dört derece artacağı bölgede, parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olması bekleniyor.

Rüzgarın cenup ve güneybatı yönlerinden hafif, ara sıra ortada kuvvette, akşam saatlerinden bu yana ara ara kuvvetli olarak esmesi öngörülüyor.

DOĞU ANADOLU’DA DON OLAYININ BEKLENDİĞİ BİLDİRİLDİ

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan izaha göre, alanda sema parçalı, yer yer çok bulutlu olacak. Ağrı’da aralıklı hafif karla karışık yağmur, Erzurum, Erzincan, Ardahan, Kars ve Iğdır’da ise yer yer buzlanma ve don olayı öngörülüyor.

Sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgar batı ve cenup batıdan hafif, ara sıra ortada kuvvetli esecek. Gece en düşük sema sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Kars’ta 6, Ardahan’da 3, Ağrı’da iki ve Erzurum’da 0, Iğdır’da 5 ve Erzincan’da dört derece ölçüldü.

Gün içinde maksimum sıcaklığın ise Iğdır’da 18, Erzincan’da 13, Kars’ta 9, Erzurum, Kars ve Ağrı’da 8, Ardahan’da 7 derece olacağı olasılık ediliyor.

Kar kalınlığı, kayak merkezlerinden Palandöken’de 122, Sarıkamış’ta 101 ve Konaklı’da 84 santimetre ölçüldü. alanda kuvvetli buzlanma, don, sis ve pus ile çok ve eğimli alanlarda çığ tehlikesine karşı sakinimli olunması gerekiyor.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir