Mesut Özil Spor Tesisleri, geleceğin dünya yıldızlarını yetiştirecek-haberi

Zonguldak’ın Devrek kazasinda toplaminda 7 dönüm alanda yarı olimpik yüzme havuzu, tenis kortları, basketbol sahası benzeri çeşitli etkinlikler olacak şekilde tasarlanan mutlu Özil Spor Tesisleri, geleceğin hayat yıldızlarını yetiştirecek. Havuz ihalesinin yapılmasıyla çevreye yasamsal donatı alanları yapılacağını laf eden Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, tesisin açılışının Eylül ayında yapılmasının planlandığını ifade etti.

Fenerbahçe’nin dünyaca meşhur oyunca mutlu Özil’in; memleketi Devrek ilçesindeki yapımı amaciyla katkı sağladığı tesis amaciyla ilçedeki hayırseverler de destek oldu. Belediyenin öz kaynaklarının da kullanılacağı tesisin; ilçedeki futbol sahası ve spor salonu ile entegre tek tesis olacağını belirten Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, şöyle konuştu:

“Biz devraldığımızda yazgınına terk edilmiş vaziyetteydi. Artık yapımı durma değil bitmiş artık hiçbir şekilde çürümeye terk edilmiş haldeydi. tekrar biz ele alıp projeyi dahada da geliştirdik. mutlu Özil ile görüştük. vaziyeti anlattık. Bize ne civarindan katkı sağlayabileceği üzerinde müzakereler yaptık. Menajeri ve avukatıyla da müzakereler sağladık. Bize katkı sağlayabileceğini söyledi. Biz de Devrek’teki hayırseverlerin iştirakleri ve belediyemizin kaynakları, mutlu beyin destekleriyle projeyi dahada da geliştirerek havuz ekledik. Basketbol sahaları ekledik. Odaların dizaynı, yapı içinin dizaynı şekline getirdik. Şu anda nihayet aşamaya doğru geliyoruz. yapı şekillenmeye başladı. Havuz ihalemiz yakında yapılacak. Havuzla birlikte kendimiz öz kaynaklarımızla yapabileceğimiz yasamsal donatı alanlarını yapacağız. Tesisi Eylül ayına yetiştirmeye çalışacağız. Açılışta yanımızda olacak. dahada geçen vakit kendisinin arkadaşlarını gönderdi. Onlar binada incelemeler yaptılar. kismet olursa bizim hedefimiz Eylül ayında komple açmayı düşünüyoruz. Pandemi koşulları bu zamani ne civarindan yönetim edebiliriz ön göremiyoruz. ama Eylül ayında açılış hedefindeyiz. bütün amacımız çocukların artık spor yaparak büyüsünler. Birbirleriyle kaynaşarak büyüsünler. Evlerde kapalı kaldılar. yasamsal medya ve sanal alemden başka uğraşları kalmıyor. Futbol sahasıyla birlikte entegre tek tesis haline gelsin. Spor salonu inşaatımız ayni ritimde devam ediyor. Tamamiyle halkımızın gençlerimizin belki de bu alanda olmayan tek tesis olacak.”

NTV Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.