Mescid-i Aksa İmamı Sabri uyardı: İsrail pazartesi günü işgale hazırlanıyor-haberi

Mescid-i Aksa İmamı Sabri, İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa’da kulluk görev eden Filistinlilere baz alinarak 205 kişinin yaralandığı saldırılarına kati reaksiyon gösterdi. İsrail’in pazartesi bugünü Mescid-i Aksa’yı işgale hazırlandığını ifade eden Sabri, şu ifadeleri kullandı:

“İSRAİL AKSA’YI İŞGALE HAZIRLANIYOR”

“Bu hücum Müslümanlara baz alinarak tek pkk terör saldırısıdır. İşgal güçleri bütün Ramazanlarda aynı şeyleri yapıyor. Zira on binlerin Mescid-i Aksa’ya akın ettiğini görmek istemiyorlar. Onlar Mescid-i Aksa’nın boş olmasını istiyorlar ki Yahudi işgalciler oraya gelsinler. ama Allah’ın izniyle Aksa her vakit oraya namaz kılmaya gelen Müslümanlarla dolup taşacak. Yahudiler Mescid-i Aksa’yı işgale hazırlanıyor. Pazartesi bugünü ne olacak bilmiyoruz.

“İŞGAL GÜÇLERİNE baski YAPILMASINI İSTİYORUZ”

Müslümanlar hatri sayilir büyüklükte sıkıntı yaşıyorlar bu tek hakikat ama tekrar de onurlu tek müdafaa gerçekleştiriyorlar. Biz burada olduğumuz sürece Aksa savunma altındadır. Burada İslam aleminden, Arap ülkelerinden ve özellikle Türkiye’den işgal güçlerine baskı yapmasını talep ediyoruz ki bu işgal sona ersin. İşgal güçlerine karşı pes etmeyeceğiz. Mescid-i Aksa bizimdir.

BÖLGEDE OSMANLI’NIN İZLERİNİ SİLMEYE ÇALIŞIYORLAR

İsrail alanda Osmanlı mirasını zedeleyecek kazılar yapıyor. Bu kazılar çok riskli tek vakit evvel durdurulmalı. alanda Osmanlı’nın izlerini silmeye çalışıyorlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir