Meral Akşener’in Erdoğan’ın ailesi ile ilgili sözlerine Ömer Çelik’ten sert yanıt: Bu çirkinliği mahkum ediyoruz-haberi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı amaç alan İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener‘e Twitter hesabından yaptığı paylaşımla kati reaksiyon gösterdi.

Ömer Çelik’in izahları şöyle:

“İYİ Parti genel Başkanı Akşener’in siyasi tek konuşma esnasında kadın sıfatını da kullanarak konuşurken, hepimizin karşı olduğu çirkin uygulamaları sayarak Cumhurbaşkanımızın ailesi üzerinden misal vermesini şiddetle kınıyoruz. Bu çirkinliği cezali ediyoruz.

“AK PARTİ ÇİRKİN SALDIRGANLIĞA KARŞI GÜÇLÜ MÜCADEYİ VERECEK”

Akşener’in konuşması, Cumhurbaşkanımızın ailesini amaç alarak kadına şiddetin tek parçası olmaktan başka tek şey değildir. Bu yapılan nihayet derece çirkin tek şekilde Cumhurbaşkanımızın aile mahremiyetine saldırıdır. AK Parti, haklar ve politika tabanında bu çirkin saldırganlığa karşı en kuvvetli mücadeleyi verecektir.

Terör örgütlerine karşı kuramadıkları cümleleri Cumhurbaşkanımıza karşı kuranların niyeti ve istikameti bellidir. Cumhurbaşkanımıza karşı ülkemiz karşıtı odakların diliyle konuşanların kendilerine biçtikleri elbise vahimdir.

“SİYASİ HAYATIMIZIN EN ÇİRKİN TABLOLARINDAN BİRİ”

Kendi hukukunu müdafaa etmek isimi altında Cumhurbaşkanımızın aile hukukunu amaç almak tek kadın hakları savunusu değil siyasi hayatımızın en çirkin ve hadsiz tablolarından biri olarak kayda geçmiştir. Bu, kadına ve kadın haklarına baz alinarak şiddetin tertemiz ve başka tek örneğidir.

Bu hadsiz ve çirkin saldırılarla haklar ve politika tabanında en kuvvetli şekilde ugras etmeye kararlılığımız tamdır. Böylesi tek çirkinliğe ve hadsizliğe AK Parti bütün gücüyle karşı çıkacaktır.

AK Parti’miz yerine Uygur kardeşlerimizin haklarına ait defaatle izahlar yaptım. Bu açıklamalarımızda Uygur kardeşlerimizin dogruluk ve hukuku amaciyla en net siyasi izahları yaptık.

“UYGUR KARDEŞLERİMİZİN HAKKINI SAVUNDUK”

Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Dışişleri Bakanlığı’mız alakalı bütün platformlarda Uygur kardeşlerimizin hakkını savundu, savunmaya ayni ritimde devam ediyor. İçişleri Bakanlığı’mız Uygur kardeşlerimize hususi tek alaka gösteriyor.

Buna karşın İYİ Parti genel Başkanı, AK Parti’nin bu konuyla alakali sanki net tek tutumu yokmuş benzeri cümleler kurarak gerçeğe ters beyanlarda bulunuyor. Uygur mevzusunu istismar ediyor.

Bu mesele tek siyasi rant ve siyasi münakaşa mevzusu değildir. Kürsüden bağırmak politika değildir. dogruluk ve haklar savunusunu kararlı şekilde her tabanda sürdüreceğiz. İşi gücü propaganda olanların içten tek şekilde Uygur kardeşlerimizin yanında yer almadığı açıktır.”

FAHRETTİN ALTUN’DAN DA TEPKİ GELDİ

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un yasamsal medya hesabı Twitter’dan yaptığı izahlar şöyle:

“Recep Tayyip Erdoğan’ın bütün geçerliligi aziz milletimizin önünde geçmiştir. Recep Tayyip Erdoğan’ın davasına, derdine başta aziz milletimiz olmak üzere bütün gönül coğrafyamız şahittir. pkk terör örgütleriyle ittifak kurmaktan çekinmeyen sözde milliyetçilerin iftiraları burada maya tutmaz.

“PKK’YA SES ÇIKARMAK YERİNE CUMHURBAŞKANIMIZA İFTİRA ATMA YOLUNU SEÇİYORLAR”

Sözde milliyetçiler, ortağı olduğu CHP’nin kendisinin içindeki taciz ve tecavüzlere, saklı ortaklık yaptığı HDP’nin ipini elinde tutan PKK’nın dağa kaçırdığı kız çocuklarına, tecavüzlerine ve katliamlarına ses çıkarmak adina Cumhurbaşkanımıza iftira atma yoluna tevessül etmiştir.

Sözde milliyetçilerin gündem değiştirmek amaciyla pahali olmayan demogojiyle süslediği ağır iftiraların asıl sebebinin parti tabanındaki çözülmelerin olduğunu her biri çok iyi bilmektedir. HDP ile kurduğu ittifakı kendisinin tabanına onay ettiremeyenlerin tek çıkış yolu araması Bir hayli tabiidir.

Ancak, milyonlarca mazlumun gönlünde taht kuran, memleketimize sayısız eser kazandırmış olan, gece gündüz demeden aziz milletimiz ve bütün mazlum coğrafyalar amaciyla çalışan sayın Cumhurbaşkanımıza iftira atmanın isimi “siyaset” değildir.

“HESABINI SANDIKTA VERECEKSİNİZ”

Recep Tayyip Erdoğan, her zora girdiğinizde fütursuzca saldırarak ve iftira atarak gündem değiştireceğiniz tek can simidi değildir. Terörle, HDP’yle ve başka gayrımillî unsurlarla yaptığınız ortaklıkların hesabını aziz milletimize sandıkta vereceksiniz. Milletten kaçamazsınız.

Aziz milletimiz, kimin memleket ve millet amaciyla çalıştığını, kimin vatanımız ve devletimiz amaciyla yedi düvele karşı ugras verdiğini çok iyi görmektedir. Aziz milletimiz aynı zamanda kimlerin pkk terör örgütleriyle kirli ittifaklar dahil kismina girdiğini de çok iyi bilmektedir.

Bugün dinlemekten hicap duyduğumuz ağır iftiralara en iyi yanıtı tekrar aziz milletimiz verecektir. Siz hangi iftirayı atarsanız atın sayın Cumhurbaşkanımız memleketimiz ve bütün gönül coğrafyamız amaciyla çaba ve samimiyetle çalışmaya ayni ritimde devam edecektir. onay aziz milletimizindir.”

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Meral Akşener, bu haftaki grup konuşmasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesi üzerinden misal verip, “Aylardır soruyoruz doğu Türkistan’daki Çin zulmüne ne vakit ses çıkaracaksın diyoruz? arkadaşlarımız Şentop’tan Buluşma aldılar adinin başında ülkemiz yazan TBMM’nin hiç değilse tek mezalim kelimesiyle müsterek tek karar almasını istek ettiler. Ağalardan tık yok ama bunun takipçisi olacağız. Rabia’dan slogan üretenler aynı parmakları Çin’e sallamaya korkuyorlar. Erdoğan yıllarca Filistin’le alakalı hepimizin yanında durduğu sözler söyledi. Filistin’deki çocuklarla alakalı sözler söyledin her birimiz yanında durdu. düş et kardeşim gözünü kapat düş et kızının evine eşinin evine sen yoksun erkek çocuğun yok damadın yok almış Çinliler götürmüşler kampa gözünden sakındığın o torunlarını almışlar Çinlilik öğretiyorlar. Eşinin bulunduğu eve, kocaları yok erkek çocukları yok o Haneye Çinli adamlar koyuyorlar. Bu ne Türklüğe sığar ne Müslümanlığa sığar ne insanlığa sığar. Gözünü kapa ve bunu düş et” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir