Manavgat’ta rüzgarın etkisiyle alevler 20 metreye kadar yükseldi! Kara yoluna kadar ulaşan yangınla mücadele sürüyor-haberi

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki orman yangınında alevlerin kara yoluna civarindan ilerlemesi, orman işçileri, vatandaşlar ve gazetecilere güç anlar yaşattı. İlçede dört gündür süre gelen orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Yangın, rüzgar hasebiyle özellikle Taşağıl Mahallesi’nde tesirini artırdı.

ALEVLER 20 METREYE civarindan YÜKSELDİ

Çardak Beydiğin Mahallesi’nde bulunan Çöplük Yolu Göğü mevkisinde çıkan orman yangınında alevler, rüzgarın da tesiriyle 20 metreye civarindan yükseldi. Alevlerin tek anda büyüyerek kara yoluna civarindan ilerlemesi hasebiyle bölgedeki orman işçileri, vatandaşlar ve gazeteciler, güç anlar yaşadı. Kısa müddetliğine panik yaşayan vatandaşlar ile gazeteciler, koşarak bölgeden uzaklaştı.

BÜYÜK MÜCADELE SÜRÜYOR

Alevlere yangın söndürme uçakları ve helikopterlerle müdahale edildi. Metrelerce yüksekliğe çıkan alevler havadan da görüntülendi. Öte istikametten ilçedeki Sırtköy Mahallesi’nde de süre gelen yangın yerleşim noktasını tehdit ediyor. Yangına havadan ve karadan müdahale eden ekipler, hatri sayilir büyüklükte ugras alana koyuyor.

İşte Manavgat’tan korkutan kareler:Son vaziyeti bakanimiz Pakdemirli paylaştı! İşte kent il denetim altına alınan ve süre gelen yangınlar

Son vaziyeti bakanimiz Pakdemirli paylaştı! İşte kent il denetim altına alınan ve süre gelen yangınlar
Milas'ın Beyciler köyünde yangın sabaha civarindan sürdü! Köylüler Sanki kabusu yaşadı

Milas’ın Beyciler köyünde yangın sabaha civarindan sürdü! Köylüler Sanki kabusu yaşadı

Kaynak: Anadolu ajansı / Süleyman Elçin

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir