Lille, Burak Yılmaz sayesinde zirvede rakipsiz-haberi

Ligue 1’de bitime iki hafta kala 79 puanla lider var olan Lille‘de Burak Yılmaz‘ın öncülüğünde zirve yürüyüşü ayni ritimde devam etmiş oldu. Fransa’da da manşetler tek sefer dahada ulusal forvetle çıktı.

“HEDEFİ VURDU”

L’Equipe gazetesi, 10 vakit içinde 5. sefer 35 yaşında olan futbolcuyu kapakta tam sayfa manşet olarak verdi. L’Equipe’in dünkü sayısında Burak’ın 30 metreden attığı gol ve sevincinin resimi öne çıkarılarak, “Lille hedefi vurdu. Türk yıldız Burak Yılmaz’ın iki golüyle Galtier’in takımı evine mutluluk dolu döndü” denildi.

“ZİRVE YOLUNDA RAKİPSİZ”

Le Parisien’de de birinci sayfadan Burak Yılmaz anonsu verilerek, “Lille zirve yolunda Burak’la rakipsiz” ifadelerini kullandı. L’Equipe Ayrı olarak Burak’ın 30 metreden sol ayağıyla attığı gole tam sayfa vererek fotoğraflarla bütün açılarını gösterdi ve şimal derbisine atıfta bulunularak, ‘Kuzey’in Kralı’ yorumu eklendi.

RMC Sport ise, ‘Burak Yılmaz tek fenomen’ diye yazdı.

“PATRON SAHADA KONUŞUYOR”

Lille’in mercek deplasmanında 3-0 kazanması ve Burak Yılmaz’ın iki gol atması mücadele öncesi demeçler’ anımsattı. Lens’te Kakuta’nın, ‘PSG’nin şampiyon olmasını isterim’ demesi üstüne Burak’ın iki golüyle birlikte Lille’in resmi hesabından, “Patron evvelce konuşmaz, sahada konuşur” ifadeleri kullanıldı.

Maç nihayetinde ‘KRAL’ yorumu ve Burak’ın gol sevinci paylaşıldı. Öte istikametten Lille Belediyesi de kayıtsız kalmayarak, “Eğer bunun benzeri giderse Burak Yılmaz’ın heykelini dikeceğiz” diyerek yasamsal medya paylaşımı yaptı.

SADECE RONALDO GEÇTİ

Bu sezon golleriyle Lille’e hayat veren Burak Yılmaz, Sanki yıldız isimlerle yarışıyor. Ligue 1’de 15 gol 5 asistle 20 gole dolaysiz etki eden Burak, Yalnızca Mbappe ve Cristiano Ronaldo benzeri isimlerin gerisinde kaldı.

Ligue 1’de 125 dakikada tek gol atan deneyimli yıldız, bu konuyla alakali tek bir Mbappe’yi geçemedi. Ayrı olarak Avrupa’nın 5 hatri sayilir büyüklükte liginde de 35 ıslak ve üstü oyuncular arasında Ronaldo (27) dışında tek bir Burak (15) en çok golü attı. Burak Yılmaz, Tony Cascarino ve Delio Onnis’in derhal peşinden da nihayet 70 senede Ligue 1’de tek sezonda 15 gole ulaşan en ihtiyar 3. futbolcu oldu.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir