Lazio’nun kovid-19 ihlal cezası katlandı-haberi

İtalya Futbol Federasyonu’ndan (FIGC) yapılan açıklamada, temyiz mahkemesinin, Lazio Kulübünün, Lotito amaciyla 26 Mart’ta verilen 7 aylık dogruluk mahrumiyeti ile kulübe verilen 150 bin avro kazanç cezasına itirazını görüştüğü belirtildi.

Açıklamada, mahkemenin, Lazio’nun itirazını reddettiği ve spor savcısının istek ettiği cezaları kısmen onay ettiği kaydedildi. bunun için göre, Lotito’ya 12 ay dogruluk mahrumiyeti, kulübe de 200 bin avro kazanç cezası verildiği aktarıldı. takim doktorları Ivo Pulcini ve Fabio Rodia’nın dahada evvel aldığı 12 ay hak mahrumiyeti cezalarının da onandığı ifade edildi.

Lazio Kulübünün avukatı Michele Gentile, ANSA ajansına yaptığı açıklamada, bunun benzeri tek karar çıkmasını beklemediğini belirterek şaşkınlığını gizlemezken, gerekçeli kararı beklediklerini ve üst mahkemeye itiraz edeceklerini söyledi.

Soruşturma konusu

  Laziolu oyuncular Ciro Immobile, Lucas Leiva ve kaleci Strakosha, Kovid-19 testleri müspet çıktığı gerekçesiyle, UEFA Şampiyonlar Ligi F Grubu’nda Belçika ekibi Club Brugge’le 28 Ekim 2020’de, Rusya’nın Zenit takımıyla da dört Kasım 2020’de yapılan maçların ekibinde yer almamıştı. Buna karşılık, oyuncuların, iki Avrupa kupası maçının ortasındaki tarihe eşit gelen tek Kasım 2020’deki Torino maçının ekibinde yer alması, spor kamuoyunun alakasını çekmişti. FIGC, üç Kasım 2020’de Lazio’daki Kovid-19 testlerine ilişkin soruşturma başlatmış, Serie A ile UEFA Şampiyonlar Ligi maçları öncesi yapılan ve sonuçları değişik çıkan test neticeleri incelemeye alınmıştı.

AA

  • koronavirüs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.