Lazio, Ozan Tufan’ı transfer edebilmek için Fenerbahçe’ye Vedat Muriqi’i önerdi-haberi

İtalya Serie A’da Lazio, Fenerbahçe‘de kariyer sezonunu oynayan ozan Tufan’ı kadrosuna katmak istiyor. Sarı-lacivertlilerde ise golcü arayışı sürerken iki takım amaciyla ortada yolun bulunacağı tek öneri gündeme geldi. Çizme ekibi, Kanarya’ya Ozan’ı Vedat Muriqi takasında kullanabileceği üç değişik seçenek sundu.

LAZIO tasima İÇİN İSTEKLİ

Her fırsatta vatan dışında oynamak istediğini açıklama eden ozan Tufan amaciyla Fenerbahçe idaresi 20 milyon avro hür kalma maddesini sözleşmesine koydurmuştu. İngiltere başta olmak üzere Bir hayli Avrupa kulübünün peşinde olduğu ozan Tufan amaciyla İtalyan takimi Lazio’dan idareye ağırbaşlı tek öneri geldi.

TAKAS BARINDIRAN üç TEKLİF

Ajansspor’un haberine göre; Lazio takimi 17 milyon avro karşılığında Fenerbahçe’den satın aldıkları Vedat Muriqi için, ozan Tufan karşılığında Sarı-lacivertli kulübe üç anne öneride bulundu.

  1. Ozan Tufan’ın bonservisine karşılık 5 milyon avro para kazanç + Vedat Muriqi’in bonservisi.
  2. Ozan Tufan’ın bonservisi amaciyla 15 milyon avro para kazanç + Vedat Muriqi’i tek seneliğine bedelsiz olarak kiralama imkanı.
  3. Ozan Tufan bonservisi amaciyla 16 milyon avro para para, Vedat Muriqi ile alakalı ise kiralama içinse senelik 2.5 milyon avro kazanç almak.

MURIQI ONAYI VERDİ

Her iki kulübün yetkililerinin tek sonraki günlerde tek araya geleceği ve bu mevzu ile alakalı tek müzakere yapması bekleniyor. Vedat Muriqi art dönmek amaciyla idareye onay verirken ozan Tufan’da futbol hayatını vatan dışında sürdürmek istediğini idareye resmen bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.