Kütahya ve Kocaeli’de tam kapanma döneminde marketlerde satılan bazı ürünlere kısıtlama getirildi-haberi

Artan koronavirüs vakaları sonrası ülkemiz Bir gün evvel akşam itibarıyla tam kapanmaya geçti. Kısıtlama döneminde bakkal, market, manav, kasap, kuru yemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında etkinlik gösterebilecek. Zincir marketler sektör günleri kapalı kalacak.

Tam kapanma döneminde iller bazında da marketler amaciyla değişik kararlar alındı. Kütahya ve Kocaeli’deki marketlerde Bir takım ürünlerin satışı yasaklandı.

AYAKKABI, KIRTASİYE, ZÜCCACİYE, HIRDAVAT VE GİYECEK SATIŞI YASAKLANDI

Kütahya’da İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında; ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat ve giyecek satan işletmeler İl Hıfzıssıhha heyeti kararı doğrultusunda kapalı olduğundan, marketlerde bu ürünler amaciyla alıcı yoğunluğu olabileceği belirtildi. Bu doğrultuda, salgın riskinin azaltılması emeliyle açık var olan marketlerde ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat ve giyecek satışı yapılan reyonların veyahut bu ürünlerin bulunduğu katların tam kapanma sürecinin bitimine civarindan önlerine bant çekilerek satışa kapatılmasına karar verildi.

KOCAELİ’DEKİ MARKETLERDE Yalnızca GIDA VE TEMİZLİK MALZEMESİ SATILACAK

Benzer tek karar da Kocaeli’den geldi.İl Hıfzıssıhha heyeti tarafından alınan kararla, tam kapanma süresince marketlerde besin ve temizlik malzemesi dışındaki ürünlerin satışının yasaklanmasına karar verildi.

Alınan kararla, tam kapanma sürecinde marketlerden Yalnızca besin ve temizlik malzemeleri satılacak. İnşaat malzemesi, hırdavat, tekstil, giyim, züccaciye, çanta ve ayakkabı, halı, mobilya, elektronik ürünler, ak eşya ve klima, kırtasiye ve otomobil ürünlerinin satıldığı marketlerde, bu reyonlar, vatandaşların ulaşmasını engelleyecek şekilde kapatılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.