Kripto Tosuncuk’la ilgili yeni detaylar ortaya çıktı: Emekli bir polisi yakın koruma olarak tutmuş-haberi

2 milyar dolarlık Thodex vurgunu ülkemiz gündeminden düşmüyor. Kripto kazanç borsası Thodex ile arkada 400 bin mağdur bırakıp milyarlarca dolarlık vurgun yaparak Arnavutluk’un başkenti Tiran’a kaçan Faruk Fatih Özer ile alakalı tertemiz detaylar alana çıkmaya başladı.

YAKIN KORUMAYI YANINDAN HİÇ AYIRMAMIŞ

Özer’in İstanbul’da bulunduğu dönemde çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli tek polisi yakın savunma olarak tuttuğu, işlerinin perişan gittiği nihayet vakitte de savunmasını yanından hiç ayırmadığı alana çıktı.

MİLYONLUK ARAÇLAR ÖZER’İN ÜZERİNE KAYITLI DEĞİL

8 ay evvel Maslak’taki tek plazada aylığı 15 bin TL’ye home ofis kiralayan ve işlerini buradan yürüten Özer’in milyonluk araçlarını da bu rezidansın garajına bıraktığı tespit edildi. zabita incelemesinde bu otomobillerin Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer üstüne kayıtlı olmadıkları da alana çıktı.

MERT SANCAKLI’NIN REZİDANS DAİRESİNDE KALMIŞ

2 milyar dolarla vatan dışına kaçan Özer’in takriben tek ay evvel kendisiyle aynı zamanda koronaya yakalanan başka tek şirketten ortağı ulusalci devinim partisi Kocaeli mebus Saffet Sancaklı’nın erkek çocuğu Mert Sancaklı’nın rezidans dairesinde karantinada kaldığı öğrenildi.

120 ÜLKEDE FAALİYET

Thodex soruşturmasını yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı da nihayet gelişmeleri yaptığı tek izahta paylaştı. Açıklamada, Faruk Fatih Özer’in şirketinin 120’den çok ülkede etkinlik gösterdiği ve Thodex soruşturması kapsamında 9 şehirde 65 kişinin gözaltına alındığı, 15 kişinin ise arandığı belirtildi.

KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILIP İADESİ İSTENDİ

Açıklamada, “Cumhuriyet Başsavcılığımızın talebi üstüne İstanbul Anadolu 4. barış karar Hakimliğinin 2021/2680 sayılı kararıyla kuşkulu Faruk Fatih Özer ile alakalı gözaltına alınmaya baz alinarak yakalama kararı çıkarılmış ve şahsın beynelmilel seviyede (kırmızı bültenle) aranıp yakalanmasını sağlamak emeliyle İhtiyaç duyulan adli girişimler yapılmıştır. Mahkeme kararı üstüne hak Bakanlığınca İhtiyaç duyulan yasal prosedürler işletilerek kişi ile alakalı al bülten çıkarılmış, Arnavutluk’a gittiği için şahsın Arnavutluk’tan iadesi istenmiştir. Ayrı olarak isimi geçen şirkete ve kuşkulu şahsa ait banka hesaplarına önlem konulmuştur” denildi.

GÖZALTINA ALINANLAR ÖZER’LE İRTİBATLI

Soruşturma dosyasından sızan bilgilere göre, gözaltına alınanların hepsi şirket çalışanları ve Faruk Fatih Özer’le irtibatı bulunan kişiler.

AĞABEYİ YAKALANDI

Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in ağabeyi güven Özer, Pendik’te saklandığı hanede yakalandı. Özer’in babası Zülküf Özer ve kız kardeşi Serap Özer ise hali hazırda aranıyor.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir