Koronaya yenik düştüler! Sağlık sistemi çöken ülkede cansız bedenleri yakan fırınlar artık 24 saat çalışıyor-haberi

Her vakit 200 binin üzerinde olay açıklama eden Hindistan çareyi can veren insanların bedenlerinin yakıldığı krematoryumları 24 saat süresince çalıştırmakta buldu. 29 milyon nüfuslu Delhi’deki tek krematoryumdan gelen kareler ülkedeki kovid-19 krizinin boyutlarını sözler önüne serdi.

YENİ VARYANT GENÇLERİ amaç ALIYOR

Ülkede görülen tertemiz varyant sonrası sağlık sisteminin çökme noktasına geldiği açıklanırken, uzman olanlar bu varyantların aşıları tesirsiz vaziyete getirebileceği uyarısında bulunuyor. Ülke basınında bulunan haberlere göre, özellikle toy nufüsta ağırbaşlı tek olay artışı görülüyor. Bunun sorumlusu olarak da tertemiz varyant gösteriliyor. B.1.617 varyantının dahada basit yayıldığına ve başka türlerden potansiyel olarak dahada ölümcül olabileceğine inanılıyor.

AŞI SIKINTISI DA YAŞANIYOR

Nüfusu takriben 1,4 milyar var olan ülkede tatbik edilen aşı sayısı 127 milyonu geçti. ama hastalığa karşı yaygın aşılama kampanyası yürütülen Hindistan’daki Bir hayli eyalette, aşı sıkıntısı yaşanıyor. Hindistan’da 16 Ocak’ta başlatılan aşılama kampanyası, evvel olarak sağlık personeli benzeri salgınla mücadelede ön cephede çalışanları kapsarken dahada ardindan 45 yaşın üstündekileri de kapsayacak şekilde genişletilmişti.

Kovid-19 aşılama verilerinin derlendiği “Ourworldindata.org” web sitesine göre Hindistan, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve Çin’in derhal peşinden “dünyada en çok aşı yapılan 3. ülke” oldu.

SAĞLIK SİSTEMİ ÇÖKME NOKTASINDA

Uzmanlar, memleket çapındaki yükselen vakaların derhal peşinden hastanelerdeki doluluk oranlarının maksimum seviyeleri gördüğüne işaret ederek sağlık sisteminin “çökme noktasında” olduğu uyarısında bulunuyor. iki Nisan’dan bu yana “günlük bazda yeryüzünde en çok olay kaydedilen ülke” konumundaki Hindistan’da, bugüne dek 15 milyonun üzerinde olay tespit edildi.

180 binin üzerinde kişinin hayatını kaybettiği ülkede, virüs bulaştıktan ardindan iyileşenlerin sayısı 13 milyonu geçti.

Yayım tarihi
Dünya olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir