Koronavirüs aşısı yaptıran Berna Laçin ile Alişan birbirine girdi-haberi

Oyuncu Berna Laçin, yasamsal medya hesabından yaptığı izahla BionTech aşısı olduğunu duyurdu. 50 yaşında olan medya çalışanlarına hususi çıkarılan sarı medya kartına sahip olduğu amaciyla aşı yaptırdığını söyleyen Laçin’e tepkiler çığ benzeri büyümeye başladı.

BASIN ÇALIŞANI OLDUĞU İÇİN AŞI YAPTIRDI

Tepkilerin derhal peşinden “Sana nasıl sıra geldi?” diye soran takipçilerine cevap veren Laçin, “Arkadaşlar 212’liyim medya çalışanı olarak kartı olanlara tanımlanmış aşı” Cevabını verdi. Laçin ayrıca, “Bu arada ‘ben aşımı tek başkasına devredebilir miyim?’ diye sordum, olmuyor, bu da bilginize” dedi.

“ANNENİZ BANA SORDUĞU GİBİ SİZE DE SORDU MU?”

Ünlü türkücü Alişan da aylar evvel gönüllü olarak aşı yaptırmış ve reaksiyon çekmişti. O asama Berna Laçin’in annesinin kendisine reaksiyon gösterdiğini anımsadan Alişan, Laçin’e şu sözlerle sitem etti: “Ben test aşamasında gönüllü olduğumda, anneniz sormuştu ya ‘Alişan nasıl aşı oldu? diye… Siz aşı olduğunuzda da anneniz sordu mu size, ‘Kızım ne vakit medya mensubu oldun?’ diye Berna Hanım…”

“BANA hükümet VERDİ, SİZİN ÇEVRENİZDEKİ GİBİ BİR durum YOK”

Alişan’ın tepkisine Suskun kalmayan Laçin ise “Benimle yatıp kalkıyor. Çok tontiş. Annem sormadı çünkü okur yazar, gazete okur, benim de yıllardır bütün köşe yazılarımı okur. bendeniz gazete çalışanı olarak 10 senesi doldurduktan ardindan resmi olarak hükümet verdi Başka bir deyişle sizin çevrelerde olduğu benzeri gaydırı gubbak durum yok” dedi.

BASIN yasasi NEDİR?

212 sayılı medya iş yasası; Türkiye’de yayınlanan gazete ve mevkutelerle haber ve resim ajanslarında her biçimde düşünce ve zanaat işlerinde çalışan ve İş Kanunundaki “işçi” tarifi şümulü haricinde var olan kimselerle bunların işverenleri ile alakalı uygulanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.