Kısıtlama saatinde başka semte alışverişe gitmeye kalkan gence ceza kesildi-haberi

Sağlık Bakanlığı’nın haftalık koronavirüs riziko haritasında ‘çok çok riskli’ iller arasında gösterilen Edirne‘de, 82 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında denetimler sıklaştırıldı. şehrin anne caddelerinde denetim noktaları oluşturan trafik ekipleri, sürücülere baz alinarak uygulama yaparken, sokaklarda da tedbirler alındı.

Kısıtlamada kendisinin mahallesi dışında araçlarıyla veyahut yaya olarak markete gidenlere, ‘Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereği işlem yapıldı. Ekipler, maske takmayanlara 900 lira, sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara ise üç bin 150 Lira karar uyguladı.

BAŞKA mahalleye ALIŞVERİŞE GİDİNCE karar KESİLDİ

Ayşekadın mahalleninde oturan ama Kaleiçi’ne market alışverişi amaciyla giden genç, polis ekiplerince durduruldu. Genç, polisin “Nereye gidiyorsun?” sualine “Markete” Cevabını verdi. Başka mahalleye veyahut mahalleye alışveriş amaciyla gidemeyeceği, evine en yakın markete gidebileceği hatırlatılan gence cezai işlem uygulandı.

DENETİMLER GÜN BOYU SÜRDÜ

Sağlık Bakanlığı’nın haftalık haritasına göre, Edirne’de 10-16 Nisan’daki olay oranı 590,05 olarak açıklanmıştı. Önceki haftaya göre artışın ayni ritimde devam ettiği, haritada al renkteki Şehirde Bir takım kişilerin ise kısıtlamaya aldırış etmemesi dikkat çekti. özellikle marketlerin önünde kuyrukların oluştuğu bölgelerde zabita ekipleri, vakit boyu denetimlerini sürdürdü.

MİNİBÜSLER DE DENETLENDİ

Kentte zabita ekipleri, yolcu taşımacılığı yapılan minibüslere baz alinarak de uygulama gerçekleştirdi. Durdurulan araçlardakilerin kısıtlamadan muaf olduğuna değin dokümanları denetim edilirken, yasamsal mesafeye uymaları istikametinde de ikazlarda bulunuldu.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir