Kılıçdaroğlu’nun “İktidara gelince 13 uçağı satacağım” çıkışına Erdoğan’dan yanıt: Dünyayı tarifeli uçakla gezersin-haberi

AK Parti genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti genel merkezinde düzen eden AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NA kati TEPKİ

Kılıçdaroğlu’nun “Seçilince 13 uçağı satacağım” sözlerine reaksiyon gösteren Erdoğan, “Bu çalışmayla birlikte biz istikametini kaybetmiş, avara kasnak benzeri dolaşanlara bu memleketi teslim edemeyiz. İşte neler söylediğini görüyorsunuz. Gelince uçakları satacakmış. Senden öncekiler de bunları söyledi. hükümet yönetmenin ne manaya geldiğinden haberin yok. Uçakları satınca devleti yönetmiş mi oluyorsun. Dünyayı dolaşacaksın. Neyle? Tarifeli uçaklarla mı? Otobüslerle birlikte yolcu edersin. Ondan ardindan da muasır medeniyetler seviyesine çıkarsın. Sen bu kafayla dahada çok gidersin. millet ittifakının başka azaları de bunlardan değişik değil zaten. Aynı. Bunlardan tek şey olmaz.” diyerek reaksiyon gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları;

“Yarın, ülkemiz hatri sayilir büyüklükte millet Meclisi’mizde ettiğimiz yeminle başladığımız tertemiz yönetim şeklinde 3. senesi arkada bırakıyoruz. direk milletin reyi ile direk Cumhurbaşkanı seçilişimizin 7. yılını tamamlayacağız. AK Parti’yi kurarken milletin partisidir dedik. Girdiğimiz her seçimde Yalnızca milletimize güvendik.

“MİLLETİMİZ BİZE CANI PAHASINA SAHİP ÇIKTI”

Milletimiz yeri geldiğinde bize de canı pahasına sahip çıkmıştır. Girdiğimiz her seçimde Yalnızca ve Yalnızca milletimize güvendik. Milletimizden destek bekledik. nihayet 8 senedir yapılan saldırılara karşı dimdik durmayı başardık.

“FİTİLİ GEZİ OLAYLARIYLA ATEŞLEDİLER”

Hatırlarsanız, fitili evvel yolcu olayları ile ateşlediler. Batılı medya kuruluşlarının gece gündüz yayın yaptığı ayak üstü bin yalanın söylendiği olayları gördünüz değil mi. Sanki ağaç diyerek yola çıktılar. Biz, buradaki oyunu gördük ve kararlı tek duruş sergileyerek bu tuzağı bozduk. derhal peşinden FETÖ’nün güvenlik ve yargı üzerinden 17-25 Aralık kumpasını devreye soktular.

“15 TEMMUZ, KARŞILAŞTIĞIMIZ EN BÜYÜK İHANETTİR”

Milletimizle omuz omuza vererek fedakar mücadelemizle teröristleri açtıkları çukurlara gömdük. 15 Temmuz vuruş girişimi karşılaştığımız en hatri sayilir büyüklükte ihanettir. 15 Temmuz’da şehit var olan güvenlik güçlerimize, vatandaşlarımıza, dostlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

“MUHALEFET, FRENİ PATLAMIŞ KAMYON GİBİ YOKUŞ AŞAĞI”

Muhalefetin gittikçe arsızlaşan, buram buram kin ve nefret kokan üslubu seçimlerle alakalı telaşlarını ele veriyor. Muhalefet freni patlamış kamyon benzeri yokuş aşağı gidiyor.

“2023 SEÇİM YILIDIR”

Bugün il, kaza başkanlarımız, kadın kollarımız başkanlığımız tek aradayız. bakanlar heyeti üyelerimiz burada var. Vekillerimiz var. Meclis ara veriyor. Meclis’in ara vermesiyle birlikte her birimiz meydanlarda olacağız. Arazide yapacağımız çalışmaların raporlarını genel Merkez’e netlikle raporlayacağız. Grup Başkanvekillerine raporlayacağız. Hangi arkadaşlarımız ne civarindan çalışma yaptı, nasıl çalışma yaptı. Bunları sizlerden alacağız. Yoksa tek turistik yolcu olarak illerimize gideceksek nafile. 2023 Tamamiyle seçenek yılıdır.”

Yayım tarihi
Siyaset olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir