Kılıçdaroğlu’ndan Sedat Peker’in iddiaları hakkında ilk yorum: Duymazlıktan gelemeyiz-haberi

Organize hatali örgütü öncüsü Sedat Peker‘in yayınladığı videoların aksisedaları sürüyor. mevzu hakkinda tek değerlendirme de cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘ndan geldi. Parti grubunda mevzu hakkinda açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Peker üzerinden Cumhur İttifakı’na kati eleştiriler yöneltti.

“DUYMAZLIKTAN GELEMEYİZ”

”İktidar olduğumuzda FETÖ’nün siyasi ayağını çıkaracağım. Mafyanın da siyasi ayağını çıkaracağım.” diyen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye Cumhuriyeti’nde mafya bildiri yayınlıyor. ‘Hele Kılıçdaroğlu var ya onun da burnundan getireceğiz’ diye laflar ediyorlar. Sizin şahınız gelse benim sözümü kesemez.

Bir hakikat alana çıktı. Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı; AK Parti, ulusalci devinim Partisi ve yeraltı dünyasının çeteleri. Üç ortaklı tek ittifak! Cumhur İttifakı ve mafya dahil içe geçmiş. İçişleri Bakanlığı Tamamiyle kirlenmiş. izahlar mafyadan geliyor olsa da duymazlıktan gelemeyiz.”

ERDOĞAN VE BAHÇELİ, PEKER’E TEPKİ GÖSTERDİ

Son haftalarda yayınladığı videolarla ülkemiz gündemini sallayacak iddialarda bulunan Sedat Peker, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da gündemindeydi. Erdoğan, Bir gün evvel akşam bakanlar heyeti sonrası yaptığı toplantıda ad vermeden, “Terör örgütleri benzeri hatali çeteleri de zehirli tek yılan gibidir. Onlarla aynı çuvala girerseniz dahada ardindan başınıza geleceklere rıza göstermiş olursunuz” dedi.

MHP öncüsü hükümet Bahçeli ise Peker ile alakalı şu ifadeleri kullandı: “Biz mafyayı tanımayız, mafyadan da anlamayız. Cumhur ittifakı cumhur ile birliktedir. Çeteler, CHP’nin yoldaşı; uyuşturucu baronları, PKK, FETÖ CHP’nin fiili ortağıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.