Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili en güçlü sinyal: Ben seçildiğimde eleştirilerden ders alacağım-haberi

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitch yayıncısı Jahrein kullanıcı isimi ile Bilinen Ahmet Sonuç’un kanalına konuk oldu. Kılıçdaroğlu yayın esnasında hemide Jahrein’in suallerini cevapladı ayni vakitte da gündeme ait açıklamalarda bulundu. cumhuriyet milletçe partisi liderinin canlı yayın esnasında kullandığı kelimeler ise Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilişkilendirildi.

CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI İÇİN SİNYAL OLARAK YORUMLANDI

Kılıçdaroğlu, gençlerle alakalı gelen tek Sual üstüne yaptığı açıklamaya, “Ben seçildiğimde” kelimeleriyle başladı. cumhuriyet milletçe partisi liderinin açıklamasına bu sözlerle başlaması, Cumhurbaşkanı adaylığı konusundaki en kuvvetli ikaz olarak yorumlandı.

“BEN SEÇİLDİĞİMDE HER TÜRLÜ ELEŞTİRİYİ YAPACAKLAR”

Kendisinin seçilmesi vaziyetinde gençlerin, hakarete girmemek şartıyla her eleştiriyi yapmasına müsaade verileceğini aktaran Kılıçdaroğlu, “Gençliği nasıl mutluluk dolu edeceğimiz güç tek Sual çünkü herkesin mutluluğu amaciyla değişik tek çıta var. Ama esas noktalar var. Öncelikle bu gençlik özgürlük istiyor, attığı Tweet sebebinden erken 5’te kapısına zabita gelsin istemiyor. Seçildiğim vakit perişan laf etmemek kaydıyla her biçimde eleştiriyi yapacaklar, bendeniz de o eleştirilerden ders alacağım” dedi.

“GENÇLER İÇİN KDV, ÖTV İNDİRİMİ YAPILACAK”

Partisinin gençlere baz alinarak vaatlerini de sıralayan Kılıçdaroğlu, “Gençlerin tümüne sözüm; konsol mu, gsm telefonu mu elektronik ne alacaklarsa, gençler amaciyla KDV, ÖTV indirimi yapılacak. Üniversitede okuyan gençlerimiz var, tek senede vatan meselenini çözeceğim” diye konuştu.

JAHREİN derhal ayrım ETTİ

Kılıçdaroğlu’nun “Ben seçildiğimde” ifadesini kısa müddette ayrım eden Jahrein “Gaf mı yaptınız, hakikat mi söylüyorsunuz” diye sordu. Kılıçdaroğlu bu mevzunun üzerine, “Ben partim yerine konuşuyorum, ferdi konuşmuyorum” Cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu’nun “ben seçildiğim zaman” diye başladığı cümle, yayını izleyen izleyiciler tarafından da kısa müddette ayrım edildi. Çok sayıda izleyici, mevzu hakkinda “aday olacak mısınız, bu sözleriniz adaylık ilanı mı” şeklinde yorumda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.