Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Söke söke bu parayı sizden alırlar” sözlerine yanıt: Bize sökmez-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul‘un altı köprüsünden ilkinin esas atma merasimini bu erken gerçekleştirdi. merasimde konuşan Cumhurbaşkanı, dahada evvel “Şirketler Kanal İstanbul ihalesine girmesin, iktidara geldiğimizde paralarını vermeyeceğiz” şeklinde açıklamalarda bulunan CHP öncüsü Kemal Kılıçdaroğlu‘na da cevap verdi.

“SİZDEN SÖKE SÖKE BU PARALARI ALIRLAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yatırımcıları tehdit ediyorlar. Şu vaziyete bak ya. ‘Biz geliyoruz.’ E? Geldiğimizde bilesiniz ki size tediye yapmayacağız. Sizin elinizden bu yatırımları alacağız.’ Bankaları tehdit ediyorlar. Hem de hızlarını alamayıp projeye alaka duyan ülkeleri de tehdit ediyorlar. Ya bu ne terbiyedir ya? Bu ne terbiyesizliktir ya? Devletlerde devamlılık esastır. Bunlar hükümet terbiyesi de görmediler. Siz nasıl hükümet idarenine talipsiniz ya? Söke söke sizden bu paraları beynelmilel tahkim yoluyla da alırlar. Bunları da öğren” dedi.

“BİZE SÖKMEZ ERDOĞAN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yasamsal medya hesabından cevap verdi.

CHP öncüsü Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı izahta şu ifadeleri kullandı:

“Erdoğan nihayetinde neden seçimden kaçtığını söylemişsin, iktidarı kaybedeceğini biliyorsun. Yabancılara da “Türkiye’den paranızı söke söke alırsınız” demişsin. Bize sökmez Erdoğan. bendeniz haram yemedim, gemilerim yok, hatali örgütleri beni tanımaz, tutuklu alamaz. bendeniz benim, sen de sen…”

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir